Keď je výroba nábytku vášňou. Stolárstvo má aj dnes zlaté dno!

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku sa opäť vracia úcta a rešpekt k remeslu. Nie nadarmo sa hovorí, že práve remeslo má zlaté dno, lebo niet nad dobrého remeselníka a človeka z odboru. Nájsť zručného majstra stolára či tesára, ktorý rozumie svojmu remeslu a vdychuje dušu výrobkom z dreva, nemusí byť vôbec jednoduché.  Poctivá práca a kvalitný nábytok na mieru presvedčí aj vás. Za jedinečnými príbehmi jednotlivých kusov stoja zruční majstri stolári v Lignis. Už 12 rokov nájdete v Lignis kvalitu, ktorá vás presvedčí.

Aj drevo má svoju individualitu

Vôňa dreva, jedinečná textúra ale aj pevnosť a odolnosť je len základná charakteristika azda najstaršieho prírodného materiálu na výrobu nábytku. Ani drevo nie je rovnaké. Každé je iné a má rozdielne vlastnosti. Oplatí sa poznať jeho individualitu. Kým tvrdé bukové drevo je ideálne na ohýbanie a perfektne sa hodí na výrobu napríklad legendárnych Thonet stoličiek, mäkšie drevo z červeného smreku má zas nádhernú textúru a krásne sa bude vynímať v svetlom interiéri. Aj vôňa je špecifická. Tá zo smrekového dreva je jemná so sladkými tónmi, vôňa pilín z ohobľovaného dubového dreva je zas ťažšia a zemitá.

Vyberte nábytok podľa vašich predstáv

Kým sa však dostane konkrétny kus nábytku v podobe stola, skrine či stolíka do vášho domova, čaká ho dlhá cesta zo stolárskej dielne. Každý kus nábytku je originálny a jedinečný, tak ako aj vy. Nenájdete dva rovnaké kusy. A navyše je samozrejmosťou poctivá remeselná výroba s dôrazom na každý detail.

Drevotrieska, masív, dyha. Aký materiál pre nábytok.

Ak ste sa rozhodli kúpiť nový nábytok do vášho domova, zoznámte sa s našim prehľadným manuálom skratiek, ktoré označujú drevený materiál. Základné rozlíšenie dreveného nábytku je trojaké. Drevotrieska, masív a dyha. V nábytkárstve sa často stretnete s označením MDF, LDT aj DTD. Toto sú najčastejšie označenia často používaných drevených materiálov. Poďme si to rozmeniť na drobné.

DTD – drevotriesková doska

Drevotriesková doska sa pri výrobe nábytku využíva najčastejšie. Je relatívne lacná. Je to práve vlhkosť, ktorá jej škodí najviac a môže ju poriadne zdeformovať. Riešením je úprava laminovacím papierom, ktorý sa zaleje živicou. Takto povrchovo upravené drevotrieskové dosky sa zas označujú skratkou LTD a DTD-L. Vďaka živici a laminovacej úprave sú nábytky s takýmto označením vhodné do kúpeľne.

MDF, HDF – sú drevovláknité dosky. Tie sú vhodné do kuchyne.

Masív – klasika, ktorá neomrzí

Za nábytok z masívneho dreva si síce priplatíte, ale je to investícia, ktorá sa vyplatí a vráti. Najčastejšie sa využíva bukové, dubové, smrekové aj borovicové drevo. Treba myslieť na to, že je to prírodný materiál a drevo neustále pracuje. Vysušením alebo vlhkosťou môže zmeniť svoj tvar a dokonca niekedy aj rozmery.

Dyha

Nábytok z dyhy sa teší čoraz väčšej obľube. Dyha je tenučká vrstva z masívneho dreva, kde vyniká jeho kresba a textúra. Pri nábytku z dyhy ide v princípe o to, že na drevotrieskovú alebo drevovláknitú dosku sa lepí táto tenká vrstva masívneho dreva. Výber nábytku z dyhy je kompromisným riešením. Je to lacnejší variant, než nábytok z masívu, ale na pohľad je vďaka tenkej vrstve masívnej dyhy na nerozoznanie od masívneho dreva a dokonca aj povrchová úprava je rovnaká. Najčastejšie je to lakovaním. Trh je dnes zaplavený množstvom materiálov na výrobu nábytku.

Ak potrebujete pomôcť s výberom, alebo navrhnúť nábytok na mieru, ozvite sa nám. Čo vám v Lignis navrhneme, to vám aj vyrobíme.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna