Ako vybrať masívny nábytok na mieru? Kvalita dreva je rozhodujúca

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Masívny nábytok je krásny, odolný a vždy s puncom originálnej elegancie. Ak sa obzeráte po kvalitnom nábytku na mieru, nepodceňte jeho správny výber. Dbajte hlavne na dve veci:  kvalitu dreva a jeho opracovanie.

Kvalita dreva je rozhodujúca vždy

Masívny nábytok má nielen krásnu textúru dreva a prináša do každého interiéru kus prírody. Ešte jeden benefit by sa našiel. Každý interiér dokáže zútulniť. Poďme sa ale pozrieť na jeden dôležitý aspekt, ktorý rozhodne o tom, či a ako dlho vám bude váš nábytok dobre slúžiť.

Kvalita dreva je najdôležitejším faktorom pri výbere masívneho nábytku na mieru.  Tu je niekoľko praktických tipov, ktoré vám uľahčia výber dreva. Nie je totiž drevo, ako drevo. Ujasnite si pár vecí ešte predtým, ako navštívite nábytkové showroomy,  alebo začnete bezhlavo listovať v magazínoch. Ušetríte dvakrát. Váš čas aj peniaze.

  • Druh dreva – je veľmi dôležité vedieť, že každé drevo má svoje špecifické vlastnosti. Inak sa v interiéri správa tvrdé a inak zas mäkšie drevo. Faktom je, že niektoré druhy dreva sú odolnejšie voči vlhkosti a poškodeniu.

Len pre ilustráciu. Dubové drevo je ťažšie a jeho vlastnosti ho priam predurčujú do interiéru. Ideálna je masívna dubová posteľ, ktorá je kráľovnou každej spálne. Nuž a pre porovnanie. Agátové drevo oceníte v exteriéri. Záhradný nábytok, ktorý je vyrobený práve z tohto dreva, je vždy dobrá voľba pre vašu terasu.

Zhrnuté a podčiarknuté:

Rôzne druhy dreva majú rôzne vlastnosti. Niektoré druhy dreva sú odolnejšie voči vlhkosti a poškodeniu, iné sú ťažšie alebo ľahšie. A ešte niečo. Pri výbere dreva je dôležité hľadať drevo, ktoré je bez chýb, kazov či hŕč.

Spôsob opracovania dreva má tiež svoj význam!

Okrem kvality dreva je dôležité aj opracovanie dreva a technologický postup.

  • Sušenie dreva – áno, aj drevo sa dá sušiť v špeciálne upravenej sušičke. Majstri stolári a tesári dobre vedia, že drevo musí byť správne usušené aj preto, aby sa nedeformovalo.
  • Použitie optimálnej techniky a vhodných pracovných postupov – Na masívnom dreve je fascinujúce to, že každý kus nábytku či doplnku, ktorý vyjde spod rúk stolárom. Každý kus nábytku má svoj vlastný príbeh. Aj preto je mimoriadne dôležité, aby sa pri práci s drevom od pílenia, hobľovania, lepenia, povrchovej úpravy či ďalšej postprodukcii, dbalo na správne techniky.
  • Dobré náradie je rovnako dôležité a svoje o tom vedia majstri stolári a tesári. Všetci sa zhodnú na tom, že keď je dobré náradie, práca je potešením.

Zhrnuté a podčiarknuté:

Pri výbere masívneho nábytku na mieru, je dôležité dbať na 3 základné faktory. Všímajte si nielen kvalitu dreva, účel, / či bude v interiéri alebo v exteriéri/ ale tretím dôležitým faktorom je aj jeho opracovanie. Buďte dôsledný a doprajte si čas aj preto, že masívny nábytok na mieru vám vďaka starostlivému výberu bude dobre slúžiť roky.

Poraďte sa s odborníkom

Je pochopiteľné, že niekedy je skutočne umenie vybrať si ten najlepší materiál. Nie je vôbec hanbou požiadať o pomoc skúsených majstrov a odborníkov. Tu je niekoľko užitočných rád, ktoré by sa vám mohli hodiť:

  • Vyberte si spoľahlivého výrobcu,  ktorý má prax a skúsenosti s výrobou nábytku. Napríklad aj v Lignis, nájdete všetko čo hľadáte a pod jednou strechou. Od návrhu po realizáciu. Samozrejmosťou je aj montáž. Jednoducho povedané, profesionálne stolárske služby na úrovni.

Radi vám pomôžeme pri návrhu a výbere toho správneho nábytku pre vašu domácnosť alebo firmu. Kontaktujte nás!

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna