Masívny nábytok – všetko čo potrebujete vedieť

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Masívny nábytok je ako perla každého interiéru. Už na prvý pohľad ho spoznáte tak, že je vyrobený z jedného kusu dreva. Jeho výhodou je nielen trvácnosť, ale aj elegancia a punc originálnej kvality, ktorú šmahom ruky vdýchnete svojmu domovu. V článku sa dozviete praktické rady čo všetko potrebujete vedieť a na čo nezabudnúť pred kúpou masívneho nábytku na mieru.

Masívne drevo je veľmi elegantný a dá sa povedať, že aj tradičný spôsob, ako si zariadiť svoj domov. Jednoducho je to nestarnúca klasika overená časom. Nielenže má mnoho výhod, ale treba na druhej strane zas povedať, že aj pár nevýhod. Je dobré o nich vedieť, aby ste mali komplexné informácie. Všetky tieto jeho pre a proti treba dôsledne zvážiť.

Aby bolo pre vás rozhodovanie jednoduchšie a aby ste na nič nezabudli, pripravili sme pre vás praktický manuál. Pomôže vám lepšie sa zorientovať v možnostiach.

Výhody masívneho nábytku

  • Trvácnosť: Masívny nábytok je veľmi odolný a vydrží dlhé roky. Dokonca aj niekoľko generácii.
  • Kvalitná konštrukcia: Masívny nábytok je vyrobený z kvalitných materiálov a je dobre zhotovený.
  • Prirodzený vzhľad: Masívny nábytok má prirodzený vzhľad, ktorý dodá vášmu domovu ten nefalšovaný pocit domova a útulnosti.
  • Ekologický materiál:  Masívny nábytok je vyrobený z obnoviteľného zdroja, ktorý je šetrný k životnému prostrediu.

Na misku váh si pre zachovanie objektivity treba dať aj druhú stranu. Treba zvážiť aj nevýhody. Tou najzásadnejšou je cena. Faktom je, že masívne drevo, z ktorého sa vyrábajú masívne nábytky – väčšinou solitéry, aby viac vynikli v priestore, si vyžadujú vyššiu vstupnú investíciu. Poďme si rozobrať aj tie ďalšie aspekty.

Nevýhody masívneho nábytku

  • Cena: Masívny nábytok je zvyčajne drahší ako nábytok z iných materiálov.
  • Hmotnosť: Rátajte s tým, že masívne drevo je čo sa hmotnosti týka, ťažšie. Najviac si to uvedomíte pri sťahovaní či prenášaní nábytku.  
  • Údržba: Ak sa chcete tešiť z krásnej kresby aj vzhľadu svojho nábytku, niečo to bude stáť. Váš čas. Rátajte s jeho pravidelnou údržbou. Nebedákajte. Toto je dobrá investícia, ktorá sa vám určite zhodnotí.

Praktické riešenia pre váš domov z masívneho nábytku na mieru

Základné pravidlo je, že masívny nábytok je  univerzálny. Hodí sa všade a do každého interiéru.  

Mimoriadne sa ale hodí do tradičných a rustikálnych štýlov. Ak máte radšej modernejší štýl, alebo strohejší severský štýl, nábytková solitér je tiež dobrá voľba.  

Okrem toho je dobré vždy zvážiť, aký druh nábytku chcete mať z masívneho dreva, na aký účel bude najviac slúžiť. Nie je to vôbec jedno, pretože taký kuchynský masívny stôl je využívaný niekoľkokrát denne, zatiaľ čo konzolový stolík slúži skôr na príležitostné používanie.

Tu je 5 praktických riešení pre váš domov z masívneho nábytku na mieru:

  1. Nábytok do kuchyne

Masívny nábytok je odolný voči vlhkosti a poškriabaniu. Dbajte ale na jeho povrchovú úpravu. Napríklad na kuchynskú dosku z masívneho dreva je vhodné použiť prírodnejšie oleje.  

Zabudnite na masívne obývačkové zostavy tak, ako to mali možno vaši rodičia. Vzdušný priestor pôsobí harmonickejšie a postačí originálny dizajnérsky kúsok.  Napríklad konzolový stolík, či konferenčný stolík, kde zaujme jeho dizajn aj textúra dreva.

Kvalitná dubová posteľ a skriňové zostavy sú vždy dobrou voľbou, ktorá vám vydrží roky. Vyhnete sa tak zbytočným nákupom, ktoré vás stoja čas a peniaze.

Masívny nábytok do detskej izby je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú nábytok, ktorý je bezpečný a odolný. Rastúci nábytok je ideálna voľba pre vašich drobcov.

Kúpeľňové skrinky, ktoré odolajú vlhkosti a udržia si svoj tvar, je tiež ideálna voľba pre kúpeľňový nábytok, s ktorým sa blysnete pred svojou návštevou. A niekedy je rozhodujúci aj detail. Napríklad aj zrkadlový rám z masívu.

Nuž a na záver máme pre vás ešte jeden tip.

Masívny nábytok môžete ošetrovať prírodnými olejmi a voskami, rapídne tým predĺžite jeho životnosť. Potrebujete viac inšpirácie? Kliknite na našu webstránku alebo si dohodnime osobné stretnutie.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna