Jedna izba pre viac detí? Tipy na zariaďovanie

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Detská izba môže byť priestorom, v ktorom vieme popustiť uzdu svojej fantázii a zariadiť ju ako raj pre deti. Zariaďovanie jednej detskej izby pre viac detí môže byť náročné, ale nie je to nemožné. Máme pre vás pár praktických tipov, ktoré by sa vám mohli hodiť.

Pri plánovaní je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, ako sú veľkosť izby, vek a záujmy detí, a tiež váš rozpočet.

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť:

  • Pred začatím nákupu si urobte zoznam nábytku a dekorácií, ktoré potrebujete.
  • Pri výbere nábytku myslieť na bezpečnosť a kvalitu.
  • Pri výbere dekorácií sa inšpirujte záujmami a osobnosťou detí.

Nezabudnite, že detská izba by mala byť miestom, kde sa deti cítia príjemne, ale aj kde sa môžu bezpečne hrať a učiť.

Každé dieťa je iné.  Má svoje potreby aj režim

O to viac to platí v prípade, ak je medzi súrodencami väčší vekový rozdiel. Tomu je následne potrebné prispôsobiť aj ich spoločný priestor. Tu je niekoľko tipov:

  • Jedným z riešení je predeliť izbu na dve časti. To môže byť praktickým riešením najmä v prípade, ak majú deti odlišné záujmy alebo potrebujú súkromie.

Praktický tip: Príkladom predelenia izby pre dve deti s veľkým vekový rozdielom môže byť posteľová stena. Táto stena je súčasťou poschodovej postele a poskytuje dostatok úložného priestoru pre obe deti.

  • Ďalším riešením je predeliť izbu paravánom. Je ľahko prenosný a dá sa kedykoľvek presunúť na iné miesto.
  • Alebo môžete použiť závesy. Závesy sú skvelým riešením, ak chcete izbu opticky oddeliť, ale zároveň ju nechať presvetlenú.
  • Ak chcete izbičku predeliť, no nechcete to robiť razantnejším spôsobom, môžete siahnuť napríklad po policovej skrinke, ktorá bude spĺňať praktickú stránku, no zároveň bude prepúšťať dostatok svetla na to, aby opticky z izby neubrala až tak veľa svetla.

Praktickosť a účelovosť

Dva stoly, dve postele, dve skrine…., ale len obmedzený priestor? Nezúfajte. Túto dilemu vám pomôžu vyriešiť napríklad poschodové postele. Na trhu ich nájdete v rôznych dizajnoch aj  materiálov.

Pri výbere poschodových postelí je dôležité zvážiť niekoľko faktorov:

  • Vek detí: Poschodové postele sú vhodné pre deti od 6 do 12 rokov.
  • Rozmery izby: Poschodová posteľ by nemala zaberať príliš veľa miesta v izbe.
  • Bezpečnosť: Poschodová posteľ by mala spĺňať všetky bezpečnostné normy.

Poschodové postele môžu byť vybavené rôznymi doplnkami, ako sú napríklad skrine, police alebo schody. Ak vám však neučarovala ani jedna, môžete si ju dať vyrobiť na mieru tak, aby spĺňala všetko, čo od nej očakávate.  Aktuálne už nie sú žiadnou novinkou ani poschodové postele, pod ktorými je vytvorené miesto práve na písacie stoly. Toto je mimoriadne praktické pre školákov. Je to dizajnové, ale aj praktické riešenie.

Nebojte sa farieb

Farby dokážu zázraky. Dokážu priestor opticky zmenšiť, ale aj zväčšiť. Pokiaľ sa rozhodnete okrem klasickej bielej siahnuť aj po iných farbách, rozhodne by mali patriť do svetlejšieho spektra. Ideálna voľba je pastelová žltá, ružová, svetlozelená alebo svetlomodrá. Nebojte sa ich ani navzájom kombinovať. Ak ale predsa len patríte k tým opatrnejším ľuďom, zvoľte si napríklad tapetu. Tá vám okrem rôznych farieb, poskytne napríklad aj ich kombináciu v rôznych geometrických tvaroch, ktoré pomôžu vašu detskú izbu nie len spestriť, ale aj ozvláštniť.

Vaše nápady, naša realizácia

Nezabudnite, že detská izba by mala byť miestom, kde sa deti cítia dobre a kde sa môžu bezpečne hrať a učiť. Ak sa chcete uistiť, že bude vaša detská izba presne podľa vašich predstáv, neváhajte sa obrátiť na odborníkov.

Radi sa postaráme o vaše snyV našom showroome vo Zvolene vám pomôžeme s návrhom a realizáciou detskej izby presne podľa vašich požiadaviek.Spoločne vytvoríme čarovné miesto, kde sa vaše deti budú cítiť šťastne a bezpečne. Rezervujte si stretnutie už dnes.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna