Schody nie sú nudné! Ako vybrať tie pravé?

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Schody plnia v našich domovoch hneď dve funkcie. Okrem toho, že nám pomáhajú prekonať výšku, sú aj vynikajúcim estetickým doplnkom, ktorý dokáže podčiarknuť charakter domova. Máme pre vás pár rád, ako si hravo poradiť s výberom tých najlepších schodov pre váš interiér.

Schody sú vynikajúcim bytovým doplnkom, ktorý môže z každého domova vyčarovať architektonický originál. Čo netreba podceniť pri ich výbere?

  • Materiál
  • Zohľadnite nielen typ schodiska, ale aj umiestnenie. Nie je vôbec jedno či bude schodisko umiestnené v priestore, alebo pri stene.
  • Rozpočet

Odborná rada je nad zlato. Poraďte sa s odborníkom.

Je úplne v poriadku mať otázky, ale ešte lepšie je prekonzultovať svoje predstavy s odborníkmi, ktorí vám radi poradia a vyberú ten správny typ schodiska práve pre váš domov. Majte pri tom na pamäti fakt, že práve vaše schody môžu byť jedinečným bytovým doplnkom. Nebojte sa experimentovať s materiálmi či tvarom a dajte na radu skúsených odborníkov.

Aké schody sú tie správne pre môj domov?

Kov, betón, rôzne dlažby, no a v neposlednom rade drevo. To všetko sú materiály, z ktorých môže byť zhotovené práve to vaše schodisko.

Drevené schody patria už dlhodobo k tým najobľúbenejším, ktoré náš trh ponúka. Pri ich výbere ale majte na zreteli, že musia byť zhotovené z tvrdého dreva, ktoré bude odolné a pevné.

  • Nádhernú štruktúru a kresbu dreva má napríklad cenovo dostupný červený smrek.
  • Medzi najodporúčanejšie patria aj exotické dreviny, ako napríklad eben. K ďalším tvrdým drevám radíme jeseň, dub a agát. Nebojte sa tieto materiály kombinovať.

Schodisko rozhodne nemusí byť nudné! Drevené schody môžete jednoducho skombinovať s kameňom, sklom či kovom. Aj v tomto prípade platí, že fantázii sa medze nekladú.

V hlavnej úlohe drevo

Chcete svoj domov zútulniť alebo naopak, dodať mu punc jedinečnosti?! Stavte na drevo! Drevené schody alebo ich kombinácia sú ideálnym riešením do každej domácnosti. Ide o materiál, ktorý dokáže vyhovieť požiadavkám aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Spoznajte svoj štýl. Je jedinečný ako aj vaša osobnosť. Aký typ človeka ste?! Máte radšej moderné veci alebo ste romantik? Nech už ste odpovedali akokoľvek, drevené schody sú vhodné tak pre jedného, ako aj pre druhého. Okrem toho, že pôsobia teplo a útulne, vďaka svojej štruktúre a vnútornej kresbe dodajú vášmu domovu jedinečnosť a útulnosť.

Levitujúce, točité schody….a čo zábradlie?!

K jedným z najmodernejších typov schodov dnes patria tzv. samonosné schody. Šetria materiálom, ale aj miestom a ešte vyzerajú naozaj efektne. Sú ideálnym riešením pre menšie priestory, ktoré chceme opticky rozšíriť a zväčšiť.

Ak vás levitujúce schody neoslovili, no miestnosť, do ktorej ich chcete umiestniť nepatrí k tým najväčším, možným riešením je ešte točité schodisko.

Ak s miestom problém nemáte, pretože voľný priestor pre schody je veľkorysý, potom máte aj väčšie možnosti. K menej vyhľadávaným, no určite zaujímavým, patria elegantné schodiská. Tie dokážete docieliť tak prostredníctvom drevených, ako aj kamenných materiálov.

Pokiaľ sa rozhodnete pre druhú možnosť, nezabúdajte, že kameň je pomerne chladný a kĺže sa na ňom, preto určite siahnite aj po zábradlí kvôli vyššiemu komfortu a bezpečnosti. Práve vďaka nemu viete docieliť požadovaný efekt. Ku kameňu sa v tomto prípade nebojte pridať drevené či kovové zábradlie zaobleného tvaru. 

Schody na mieru? Poraďte sa s odborníkmi

Ešte stále neviete, aký typ schodiska je ideálny práve pre to vaše bývanie?! Nechajte to pokojne na nás! Navštívte náš showroom vo Zvolene alebo nám zatelefonujte na číslo +421 903 544 377. V Lignis vám radi poradíme a vaše sny o novom schodisku do bodky splníme.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna