Ako navrhnúť funkčnú a modernú kuchynskú linku? Od linky až po kovanie.

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Dobrá kuchyňa je vraj taká, kde sa dobre varí. Je to pravda, ale len z časti. Aktuálne trendy a rovnako aj nároky sú niekde inde, ako pred pár rokmi. Kuchyňa by mala byť nielen funkčná, ale aj ergonomická a musí aj dobre vyzerať. Poradíme vám, na čo pri jej plánovaní nezabudnúť. Vďaka tomu bude čas v kuchyni pôžitkom nielen pre vás, ale aj pre každého člena vašej rodiny.

Ujasnite si predstavu o vašej kuchyni

Kým pre niekoho je kuchyňa iba miestom, kde si ráno vypije kávu a na obed ohreje obed v mikrovlnke, pre iného je to miestom sebarealizácie. Patríte k tým ľuďom, ktorí v kuchyni trávia viac času a s nadšením skúšajú nové recepty alebo si radi doma pripravujú chutné palacinky? Žijete v domácnosti sami, alebo máte rodinu s deťmi? Aj v tom je totiž zásadný rozdiel. V nárokoch na funkčnosť, ergonómiu a preferencie. Faktom je, že kuchyňa trojčlennej mladej rodiny je iná, než tá, kde deti nie sú. Napríklad aj v tom, že v takejto kuchyni je aktívnejší spoločenský život a časté oslavy s večierkami.

Netrápte sa s návrhom. Zverte sa do rúk nášho interiérového dizajnéra.

Každý máme svoje preferencie a túžby, ako by mala naša kuchyňa snov vyzerať. Nebojte sa presne pomenovať čo očakávate od novej kuchynskej linky a jej realizáciu nechajte na našich odborníkov v Lignis. Prineste si so sebou aj konkrétne obrázky, vizualizácie kuchýň z časopisov, jednoducho všetky inšpirácie, ktoré vás oslovili. Zhmotnite vašu predstavu a buďte čo najviac konkrétni. Vaša predstava pri konzultácií, pomôže našim dizajnéromLignis nájsť pre vás tie najlepšie riešenia.

Na čo dbať pri výbere kuchynskej linky?

Trendy kuchýň sa menia každú sezónu. Kuchyňu takisto neprerábate každý rok a podľa najnovšej módy. Je to vyššia investícia a aj preto je dobre pamätať na to, že trvácnosť a funkčnosť kuchyne je základ. Výber kuchynskej linky nie je ľahký. Skúste si najskôr ujasniť pár faktov a zodpovedzte si na tieto otázky.

 • Koľko chcete investovať do novej kuchyne?
 • Aký štýl  kuchyne vás vystihuje?
 • Aká povrchová úprava /matná, alebo lesklá/ vám vyhovuje?
 • Chcete dvierka s/bez úchytiek? Aké kovanie preferujete?
 • Aká pracovná plocha vám vyhovuje?  A čo veľkosť?
 • Aké materiály sú vám sympatické? Drevo, drevotrieska, mramor, kameň, nerez?
 • Aká by mala byť veľkosť, rozloženie a kapacita kuchynskej linky?
 • Aká by mala byť optimálna výška kuchynskej linky?
 • Chcete barový pult, alebo ostrovček?
 • Čo preferujete v úložných priestoroch kuchynskej linky?
 • Aké vstavané spotrebiče preferujete?

Nepodceňte prípravu

Ešte pred samotným stretnutím s dizajnérom. Návodom, ako to zvládnuť na prvú vám môžu byť aj tieto otázky. A mimochodom, je dobré pamätať na to, že pravidlo „čím drahšia kuchyňa, tým lepšia kuchyňa“ nemusí platiť vždy. Stavte na praktickosť a funkčnosť a kuchyňa vám dobre poslúži roky. Oslovte nás a radi vám s tým v Lignis pomôžeme.

Čo pre vás v Lignis urobíme?

Základom je 3D návrh, kde uvidíte už predvýber konkrétnych materiálov. Vybrať si môžete z bohatého vzorkovníka farieb, materiálov, technických možností aj rozloženia jednotlivých skriniek. Vybrať si môžete aj z bohatej ponuky pracovných dosiek, drezov, batérií a dokonca aj spotrebičov. Radi pre vás dokonca zabezpečíme aj výber vhodného kovania, úchytiek a bohatého vnútorného vybavenia skriniek. Dokonca sa na nás môžete spoľahnúť aj pri pomoci s výberom kvalitných vstavaných spotrebičov do vašej novej kuchynskej linky.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna