Kancelársky nábytok, ktorý vás bude inšpirovať

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Už dávno neplatí, že nábytok do kancelárie má byť len strohý a fádny. Opak je pravdou. Mal by odrážať vašu osobnosť a aj štýl vašej práce. Na aké praktické doplnky nezabudnúť a aké sú aktuálne trendy v ekologickej a udržateľnej kancelárií, vám poradíme v niekoľkých rýchlych typoch Nech sa páči, inšpirujte sa.

Kancelária vs home-office: Aký kancelársky nábytok?

Koronakríza vážne zamávala každou oblasťou nášho života, ale nielen negatívne. Naopak. Priniesla aj pár pozitív. Napríklad urýchlila možnosti prepájania digitálneho sveta a práce v pohodlí domova. Home-office sa stal realitou posledných rokov.

Mimochodom viaceré výskumy ukázali, že efektivita zamestnancov je niekoľkonásobne vyššia, keď pracujú z domu než z kancelárie.

Aby však išla práca ako po masle, potrebujete mať svoju domácu kanceláriu zariadenú tak, aby podnietila vašu výkonnosť, efektivitu a ak máte tvorivé zamestnanie, tak aj kreativitu.

Súlad medzi praktickým a tvorivým nie je žiadna veda

Tip č. 1: Kancelársky nábytok má svoje špecifiká, ale ak hľadáte základnú zostavu nábytku, tak by ste nemali zabudnúť na tieto časti:

  • pohodlný a veľký stôl
  • kvalitná stolička, ktorá podporí správne sedenie a je navyše aj pohodlná
  • veľká skriňa na uskladnenie šanónov a dôležitých dokumentov
  • praktické komody so šuplíkmi a organizérmi
  • na stenách by nemali chýbať ani police či poličky. Hotovo. Presne taká je najzákladnejšia zostava kancelárskeho nábytku.

Kráľom kancelárie je kancelársky stôl

Najviac pracovného času trávime práve za pracovným stolom. Mal by byť nielen praktický, ale aj pohodlný. Najoptimálnejšia výška pracovného stola je zhruba 70-80 cm. Rovnako dôležitý je aj priestor medzi stolom a stoličkou. Ideálny pomer je do 25 cm.

O veľkosti stola, respv. jeho pracovnej dosky by sme mohli diskutovať, pretože každý má iné preferencie. Faktom ale je, že pracovná doska by mala mať minimálny rozmer 70×140 cm. Ak uprednostnite pohodlie a potrebujete väčší priestor, ideálny je tvar stola do „elka“, kde pohodlne môžete umiestniť aj tlačiareň. Dĺžka pracovnej dosky by mala byť v tomto prípade aspoň 200 cm.

Tip č. 2: Vybavenie a dizajn vašej kancelárie by ste tiež nemali podceniť. Trendy sa menia každý rok, ale pri zariaďovaní vlastnej kancelárie, alebo pre zamestnancov, je dobré pamätať na niekoľko pravidiel:

  • Majte dostatok zasadacích miestností, ale aj miesta pre telefonovanie a coworking.
  • Dbajte na dostatok skriniek na uloženie vecí.
  • Myslite aj na vytvorenie open space a miest pre relax a zábavu – relax zóny, kaviareň, game room.

Prečo je to také dôležité? Lebo takéto vybavenie a dizajn kancelárie pomáha zvýšiť nielen efektivitu zamestnancov, ale zvyšuje aj ich celkovú spokojnosť. Prispieva to tiež ku kreativite a vzájomnej spolupráci medzi kolegami. Vlastne moment. Ešte jeden prínos tu je. Je to prevencia pred syndrómom vyhorenia a to predsa už stojí za zváženie.

Aj kancelársky nábytok môže byť udržateľný a ekologický

Veľa sa dnes hovorí o udržateľnosti a tzv. „zelených“ kanceláriách. O čo vlastne ide?

V princípe to znamená, že kanceláriu zariadite napríklad recyklovateľným nábytkom, uprednostníte materiály s veľkým podielom recyklácie, pri osvetlení zvolíte úspornejšie led osvetlenie a namiesto klasického, niekedy bezhlavého tlačenia na kancelársky papier, skúsite začať z tzv. bezpapierovou politikou.

Ide o to, že namiesto klasického tlačenia v papierovej podobe, materiály radšej digitalizujete. Výhody sú nesporné. Ušetríte nielen čas pri tlačení, ale aj peniaze na nový kancelársky papier a toner do tlačiarne. Je to nielen ekologické, ale aj ekonomické riešenie.  

Zatúžili ste po originálnom kúsku do svojej kancelárie, alebo potrebujete pomôcť s nadizajnovaním celej kancelárie?

Pre Lignis to nie je žiaden problém. Čo vám navrhneme, to vám aj vyrobíme a namontujeme. Stačí prísť a povedať nám o vašej predstave. Radi vás u nás uvidíme.

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna