Návrh interiéru: Ako na dobrý interiér od A po Z

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Nikdy nebolo jednoduchšie mať interiér ako z katalógu. Prenechajte návrh interiéru na mieru dizajnérom a budete nadšení. Na začiatok stačí, ak budete mať predstavu, v akom štýle, farbe a dizajne chcete ladiť svoj domov. Poradíme vám, ako na to.

Návrh interiéru, ktorý je šitý presne na mieru a podľa vašich požiadaviek už nemusí byť iba snom. Ako si ale dobre vybrať z toho obrovského množstvo inšpiratívnych druhov, štýlov a farieb? Ako neobchádzať predajne nábytku a doplnkov ako na dostihových závodoch a nemať pritom pocit frustrácie, že všetko je tak super, ale neviete si to celkom dobre zladiť u vás doma?

4 tipy pre správny návrh interiéru

Tip č. 1:

Nájdite svoj štýl a nebojte sa experimentovať. Inšpirácia je všade.

Tip č. 2:

Objavte interiérový štýl, ktorý lahodí vášmu oku. Aj vďaka tejto indícií je pre interiérového dizajnéra jednoduchšie pripraviť váš návrh interiéru tak, aby ste boli nadšení.

Tip č. 3:

Dobre navrhnutý interiér je taký, kde sa budete cítiť dobre vy a vaša rodina. Mal by odrážať váš životný štýl, byť útulný a jedinečný.

Tip č. 4:

Poradíme vám, aké sú jednotlivé interiérové štýly a aké sú ich hlavné znaky. Vďaka tomuto ťaháku už hravo spoznáte, ktorý štýl je ten váš.

Základné druhy interiérov

Moderný štýl

Typické sú preň čisté línie, dôraz na kvalitu použitých materiálov a jednoduchšia farebná paleta. Najčastejšie v kombinácií sivej, bielej a čiernej farby. Tento štýl je trochu strohejší a šetrí doplnkami. Na prvý pohľad pôsobí trochu chladne a neosobne, avšak na druhej strane všetko má svoje miesto a je perfektne zorganizované.

Industriálny štýl

Perfektne sa hodí do priestorov, kde sú vyššie stropy a veľké okná. Pre industriálny štýl sú veľmi typické materiály ako pálená tehla, oceľ, betón, ale aj klasické drevo. Dominantnou farbou je čierna a sivá. Veľký dôraz sa kladie na masívne drevené stoličky a stôl. Ideálne je, keď sú zhotovené na mieru. Zaujímavosťou sú železné regály v čiernej farbe a interiér v tomto štýle trochu zjemnia kvalitné kožené gauče.

Škandinávsky štýl

Ak preferujte funkčnosť a praktickosť, tento štýl bude ten váš! Interiéry a nábytok je v svetlých farbách a akcent je hlavne na prírodné materiály. Dominantnou farbou je biela, alebo v odtieňoch dreva. Veľa doplnkov tu nečakajte, ale zato pocit harmónie vytvorí množstvo zelene a jednoduchší dizajn nábytku, ktorý je poväčšine v bielej farbe.

Bohémsky štýl

Presný opak vyššie spomenutých štýlov. Bohémsky štýl je trochu rozšafný, nebojí sa farieb, pestrosti a príjemným spestrením je dôraz na prírodné materiály. Typické sú doplnky, farebné vankúše, spája v sebe rôzne štýly a druhy nábytku, zaujmú aj ornamentové koberce a veľa obrazov na stenách. Sloboda, nespútanosť a radosť. Toto najlepšie vystihuje tento štýl, kde pri sebe nájdete úplne v pohode komodu zo 60-tych rokov, ale aj staré hojdacie kreslo.

Vidiecky a provensálsky štýl

Patina, starý nábytok, zámerne ošúchané stoličky aj všadeprítomný drevený obklad. Veľa kvetov aj na dekoráciách a doplnkoch, hlavne na vankúšoch a závesoch. Krásne podčiarknuté bledými a pastelovými farbami. Presne toto je vidiecky štýl, z ktorého sála rodinná atmosféra, mimoriadna útulnosť a pohoda.

Vyskúšajte návrh interiéru od nášho dizajnéra

Toto sú základné interiérové štýly. Niekedy sa môže stať, že vás zaujmú aj dva naraz a neviete sa rozhodnúť. Dobrou správou je, že tieto štýly môžete kombinovať, ale s citom a estetikou.

Nie ste si celkom istí? Bez problémov. My v Lignis vám s tým radi pomôžeme a pripravíme vám vizualizáciu interiéru a 3D grafický návrh na mieru. Stačí zavolať na číslo tel.: +421 910 419 427 a pomoc našej interiérovej dizajnérky je už na ceste.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna