Nábytok do spálne: Ako zariadiť spálňu snov

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Spálňa snov nemusí byť vôbec drahá a ani nemusíte nič krkolomné vymýšľať. Stačí mať na pamäti niekoľko jednoduchých pravidiel. Poradíme vám, ako si vašu spálňu  harmonicky usporiadať, aké zvoliť farby a ako vybrať tú najlepšiu posteľ. Vďaka tomuto návodu sa vaša spálňa snov stane realitou rýchlejšie, než ste si mysleli.

Spálňa je miesto, kde sa máte cítiť bezpečne

Vedeli ste, že až tretinu svojho života trávime v posteli? Je preto nesmierne dôležité staviť na kvalitu a komfort. A čo je  teda alfou a omegou každej spálne?

  1. kvalitná posteľ
  2. matrac
  3. rošty

Masívna posteľ je kráľovná spálne

Odporúčame vám zvoliť posteľ z masívneho dreva. Nielen preto, že vás prežije. Drevo je materiál, ktorý vás nikdy neomrzí – príjemný na dotyk aj na pohľad.

Kvalitný spánok a relax počas noci v starostlivo vybranej a s láskou vyrobenej posteli, vám zaručia, že sa ráno zobudíte vždy oddýchnutí a pripravení na povinnosti nového dňa.

TIP č.1: Doprajte si preto dostatok času na výber kvalitnej a veľkej postele. Pri lacnejších materiáloch, z ktorých sú vyrobené postele v nábytkárskych reťazcoch, začne drevo po čase nepríjemne vŕzgať.

TIP č.2: Aká posteľ je ideálna? Priestranná a s úložným priestorom.

Pri veľkosti postele zvážte svoje potreby a preferencie. Hlavne majte na mysli, aby ste mali dostatok priestoru na spanie vy aj váš partner. Určite je dobré myslieť aj na postele s úložným priestorom. Miesta totiž v každej domácnosti nie je nikdy dosť. Odporúčame vám manželskú posteľ v rozmere 180×200.

Rady, ako vybrať látku na čalúnenú posteľ

Nikdy neomrzí a navyše zjemní celkový tón spálne. Reč je o čalúnenej posteli. Máme tu na mysli len čalúnenie čela postele. Venujte čas a pozornosť aj výberu látky na čalúnenie.

TIP č.3: Ideálnou voľbou je zvoliť látku, ktorá je vo svetlejších, alebo zemitejších tónoch.

TIP č.4: Požiadajte o vzorkovník látok priamo v predajni alebo si ho nechajte zaslať domov a vyskúšajte si jednotlivé látky.

Ako na vás pôsobí farba, materiál a aká je kvalita? Zanecháva látka stopy po prstoch? Je dostatočne pevná a odolná, napríklad proti vyliatiu vody? Nebojte sa opýtať na všetko, čo vás zaujíma odborníkov v predajni. Vďaka dobrému výberu vám vaša posteľ bude ešte dlho slúžiť a budete z nej mať radosť.

Rošt na posteľ: Radšej kvalitný, než vŕzgajúci!

Oplatí sa tiež investovať do kvalitného roštu. Nie je nič horšie ako zistenie, že rošt pod matracmi po krátkom čase začne vŕzgať. Overte si jeho kvalitu.

Nepodceňte výber vhodného matracu na posteľ

Ako vybrať ten najlepší? Poradíme vám.

  1. Opäť stavte na kvalitu. Ideálne v dobrom pomere kvality a ceny.
  2. Matrac by mal dobre reagovať na záťaž vášho tela – jednoducho, aby mal dobrú bodovú elasticitu, tzv. zónové systémy. Najviac záťaže je v časti trupu a najmenej zas pod vašimi chodidlami a hlavou.
  3. Či zvoliť tvrdší /napr.taštičkový s pružinami/, alebo mäkší matrac /napr. z pamäťovej peny/ je na vašich preferenciách.
  4. Vyskúšajte si ako vám sedia jednotlivé hrúbky aj kvalita matracov priamo na predajni.
  5. Dôležité je, aby sa poťah na matraci dal pohodlne zvliekať a mohli ste si ho pravidelne prať.

Skrine do spálne: Spálňa snov by mala mať aj dostatok úložných priestorov

Ideálnou voľbou je vstavaná skriňa, alebo ak máte viac priestorových možností, tak aj samostatný šatník. Dostatok políc, odkladacích priestorov, ktoré sú dobre zorganizované. To je najdôležitejšia vec, lebo vám to uľahčí každé hľadanie.

Aké farby zvoliť do spálne? Základom je jemný pastel. Zabudnite na červenú!

Je známe, že farby veľmi ovplyvňujú našu náladu. Dobre zvolená farba vie príjemne upokojiť a niektoré farby zas nabiť energiou. V spálni odporúčame staviť na jemnejšie pastelové farby. Oblúkom sa vyhnite červenej, alebo oranžovej farbe v spálni. Sú to dynamické farby, pri ktorých sa ťažšie zaspáva a relaxuje. Tieto farby sú vhodnejšie do miestností, kde potrebujte byť v aktivite. Takže, ak sa chcete dobre vyspať a zrelaxovať vo svojej pohodlnej posteli, zvoľte radšej jemný odtieň na stenách  spálne.

Neviete si s výberom postele a úložných priestorov rady? Príďte k nám a nechajte si vyrobiť všetko na mieru. Montáž je samozrejmosťou a poradenstvo tiež. Stačí napísať na lignis@lignis.sk, alebo kontaktujte našich odborníkov. Konzultácia je zadarmo.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna