Nechajte zažiariť umelý kameň vo svojom interiéri. Podčiarkne jeho jedinečnosť! 

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Umelý kameň je hitom tejto sezóny.  Vášmu nábytku na mieru dá ten správny šmrnc! Jednoduchý na údržbu a pestrý v škále farieb aj vzorov. Umelý kameň udáva nový štandard v interiérovom dizajne. Poradíme vám, kde sa umelý kameň najlepšie hodí a pridáme aj pár praktických tipov na jeho údržbu.

Umelý kameň na sto spôsobov

Oživte svoj domov s jedinečnými kúskami a vstúpte do sveta nekonečných variácií, ktoré vyčarujete  mávnutím čarovného prútika s pomocou umelého kameňa. Zabudnite na klasiku a konvenčné materiály. Nechajte sa inšpirovať funkčnosťou a originalitou, akú ste ešte nevideli. Prečo je umelý kameň taký populárny?

 • Má mimoriadnu odolnosť
 • Je trvácny a funkčný
 • Je veľmi jednoduchý na údržbu, ktorá vám nezaberie hodiny čistenia
 • Zloženie a štruktúra dokáže verne napodobniť prírodné materiály. Mimochodom, presne toto dokáže rezonovať u klientov, ktorí  túžia po drevenom, mramorovom alebo kamennom vzhľade, no chcú sa vyhnúť náročnej údržbe týchto materiálov.

3 tipy na rýchlu a jednoduchú údržbu umelého kameňa

 1. Pravidelné čistenie je kľúčom k dlhotrvajúcej kráse!
  Aby váš interiér žiaril čistotou a stále mal šmrnc pravidelnému čisteniu sa nevyhnete. Avšak dobrou správou  je, že ho nemusíte luxovať hodiny. Stačí mu venovať svoj čas konzistentne a kontinuálne. Nemusíte nič preháňať. Vyhraďte si týždenne 30 minút. Stačí jemná švédska alebo froté utierka a k tomu čistiace prostriedky na prírodnej báze. Chemickým čistidlám sa radšej oblúkom vyhnite.
 2. Buďte opatrní s horúcimi predmetmi. Pod horúce hrnce dávajte vždy podložku.
  Umelý kameň je síce odolný, ale pamätajte na to, že horúce hrnce či panvice na dosku z umelého kameňa nepatria. V kuchyni majte vždy po ruke podložku.
 3. Ochranný náter pomáha pred škvrnami
  Ak chcete váš umelý kameň ochrániť pred nežiaducimi škvrnami a povlakmi, pomôže vám ochranný náter. Pomáha chrániť pred vlhkosťou aj mastnotou a predĺži celkovú životnosť. Ideálne je zvážiť túto možnosť pri kuchynskej pracovnej doske, ktorá je v domácnostiach najviac exponovaná. Je dobré vedieť, že práve vďaka náteru vám tak podstatne dlhšie vydrží.

  Súčasné trendy v interiérovom dizajne stoja na troch pilieroch:

  1. elegancia
  2. praktickosť+funkčnosť
  3. útulnosť

  Praktickosť a funkčnosť použitých materiálov dominujú a rezonujú pri každom návrhu od dizajnérov. Voľbou číslo jeden sú pri povrchoch materiály z umelého kameňa, ktorý predstavuje akýsi nový štandard výroby luxusného nábytku na mieru. Rozmeňme si to na drobné a spoločne sa pozrieme na výhody aj nevýhody tohto materiálu tak, aby ste mali dostatok informácií, ktoré už nemusíte nikde  hľadať.

  Umelý kameň predstavuje revolúciu v oblasti výroby luxusného nábytku na mieru

   Jeho výhody zahŕňajú elegantný vzhľad, trvanlivosť, nízku údržbu a ekologický charakter. Presne tieto vlastnosti oceníte v ďalších rokoch. Jeho ideálne využitie je v kuchyni, obývačke, spálni, pracovni a v ďalších priestoroch vášho domova, kde prinesie eleganciu a osobitný štýl.  Nechajte sa inšpirovať umelým kameňom a premeňte svoj domov na miesto, kde sa spoja krása a praktickosť v jeden harmonický celok.

  Inšpirujte sa až 4 tipmi od dizajnérov, kde umelý kameň zažiari najviac!

  • Kuchyňa: ideálna voľba pre umelý kameň.

  Pre zaneprázdnené gazdinky, ktoré trávia v kuchyni minimum času, no túžia mať všetko rýchlo uvarené a šmahom ruky aj upratané, je umelý kameň ideálnou voľbou. Je totiž nenáročný na údržbu a postačí len pár ťahov vlhčeného obrúska a všetko sa bude lesknúť čistotou. Prírodný kameň v kuchyni nájde svoje miesto na pracovných doskách aj obkladoch. Je mimoriadne odolný voči vlhkosti, ale háklivý je na horúce predmety.

  Prírodný kameň výborne ukáže na konferenčných stolíkoch, povrchoch políc, ale netradičná voľba je aj na obklade pri krbe, kedy celému interiéru dodá ten správny sofistikovaný a luxusný šmrnc.

  • Umelý kameň dobre ukáže aj v spálni, keď sa vhodne prepojí s celkovým interiérom a detailami, lebo tie robia celý celok a dojem.

  Ideálna voľba je použiť umelý kameň na nočné stolíky. Detail, ktorý teší oko a zároveň mimoriadne praktická záležitosť. 

  • Bez umelého kameňa sa nezaobíde žiadna pracovňa. Spojíte 2v1. Funkčnosť aj estetiku.

  Netradičné riešenie je využitie umelého kameňa napr. s imitáciou mramoru na pracovnom stole. Získate tým aj prvky luxusu a keď to skombinujete s pohodlnou koženou stoličkou či kreslom práca vám pôjde od ruky.

  Mimochodom, vedeli ste, že pre tvorivú prácu a flow v pracovni veľmi vplýva aj to, aký kvalitný máte stôl a ako je pohodlná vaša stolička? Možno viac, než si myslíte. Skúste na to pamätať vtedy, keď si budete zariaďovať svoju pracovňu. Ide o to, aby ste sa v nej cítili dobre, pohodlne a mali všetko po ruke.

  Nevšedná krása a jedinečnosť umelého kameňa sú čoraz obľúbenejšie. Je to prvá voľba aj pri výrobe nábytku na mieru. Dôvod je jednoduchý. Jeho prirodzená elegancia sa dokonale hodí do každého interiéru, či už ide o moderné minimalistické priestory alebo klasicky ladené miestnosti. Nábytok vyrobený z Lignisu pôsobí sofistikovane a dodáva vašim domovom vznešenosť.

  Potrebujete poradiť? Bez problémov. Ozvite sa námradi vám ukážeme možnosti, ako ešte viac zútulniť váš domov. Od návrhu, výrobu až po montáž. Všetko pod jednou strechou nájdete u nás v Lignis-e.

  Viac z nášho blogu

  Kontaktujte nás

  Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

  Zavolajte nám

  Naše Kontakty

  "

  S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

  Ivana

  Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

  Michaela

  Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

  Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

  O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

  Erik

  Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

  Anna