Masívne drevo je TOP voľba pre váš domov

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Či si to už priznáte, alebo nie – masívne drevo je viac, než len materiál. Je to v prvom rade príbeh, ale aj kus vašej rodinnej histórie, ktorá pri dobrej starostlivosti prežije pár generácií. Poradíme vám, ako vybrať to najvhodnejšie masívne drevo do vášho interiéru a načo si dať pozor.

Neponáhľajte sa s výberom a doprajte si čas

Je dobré vedieť, že už len samotný výber najoptimálnejšieho druhu masívneho dreva zohráva kľúčovú úlohu nielen pri samotnej výrobe nábytku, ale aj na jeho vplyve v interiéri.

  • Mať kus dreva doma je ako mať kus dokonalej prírody.

Presne toto vám pomôže vytvoriť útulný aj harmonický domov pre svojich blízkych.

Každá cesta však začína prvým krokom. V nasledujúcich riadkoch vás prevedieme praktickými radami a odporúčaniami, ako dobre vybrať to najideálnejšie drevo pre váš interiér. Okrem toho sa dozviete aj viac o typológii tvrdého dreva, ktoré je, mimochodom, o niečo trvácnejšie a v mnohých prípadoch má aj krajšiu textúru.

Nie je masív ako masív. V čom je rozdiel?

Masívne drevo je v prvom rade prirodzené drevo s textúrou, štruktúrou aj vlastnosťami, ktoré ho robia tak špecificky jedinečným aj so svojimi nedokonalosťami.  Pre rýchle zorientovanie sa treba vedieť, že masív sa v zásade delí na dve skupiny:

  • Tvrdé masívne drevo.

 Najviac rozšírené sú: buk, dub, jaseň, agát aj javor.

  • Mäkké masívne drevo.

Najčastejšie ide o: topoľ, smrek, jedľa či borovica.

Dub: vznešená kvalita a elegancia

Najbežnejším je v našich podmienkach dubové drevo. Mimochodom, len málokto vie, že práve dubové drevo vždy bolo  symbolom vznešenosti, trvanlivosti a hlavne kvality.

Jeho pevná štruktúra je ideálna pre náročné projekty, lebo dub je mimoriadne odolný voči opotrebeniu a poškodeniam. Navyše, jeho schopnosť odolať vlhkosti a teplu, ho predurčuje ako top voľbu pre kuchyne, ale aj obývačky či spálne. Detailisti ocenia jemnú a pravidelnú textúru, ktorá podčiarkne eleganciu či už kuchynskej linky, konferenčného stolíka, alebo manželskej postele na mieru.

Naše odporúčanie: Ak hľadáte nábytok, ktorý spája krásu s trvácnosťou, dubové drevo je tou správnou voľbou. Jeho prírodná elegancia a schopnosť prispôsobiť sa rôznym štýlom interiéru z neho navyše robí aj skutočný klenot medzi druhmi masívneho dreva. Bonusom bude pre vás aj fakt, že budete mať nielen nádherný nábytok, ale aj kúsok prírody u vás doma.

Javor:  jasnosť a elegancia

Ak hľadáte masív, ktorý bude ideálny pre moderné nábytkové zostavy, alebo solitéry, tak javorové drevo bude vašou top voľbou. Predurčuje ho na to jeho výraznejšia textúra aj svetlá farba. Práve tá vnáša do každého interiéru akúsi vzdušnosť a aj sviežosť.

Mimochodom, spomínaná textúra javora je veľmi rovnomerná a vďaka tomu tak vytvára veľmi pôsobivý vizuálny efekt na akomkoľvek nábytku. Samozrejme najviac vynikne na nábytkových solitéroch.

Naše odporúčanie: Javorové drevo má výbornú absorpčnú schopnosť, ktorú oceníte pri farebných náteroch aj ďalších povrchových úpravách.  Okrem toho je vynikajúce práve pre detaily a zdobenie, čo z javorového masívu robí top kandidáta pre rôzne štýly aj dizajn.

Zhrnuté a podčiarknuté: ak hľadáte drevo, ktoré prinesie do vášho domova svetlé vibrácie a vzdušnosť, javor vás nesklame. Perfektne sa prispôsobí vašim dizajnovým preferenciám.

Lignis: Kvalita, ktorú si zamilujete na prvý pohľad

Lignis nie je len nábytok. Je to originálny príbeh o láske k drevu aj k vášmu interiéru. Každý kus nábytku je výsledkom precíznej práce našich majstrov a nesie v sebe výnimočnú kvalitu overenú spokojnými zákazníkmi. 

Staňte sa dizajnérmi vlastného interiéru!

Neviete si predstaviť, ako by masívny nábytok vyzeral vo vašom priestore? S Lignisom je to jednoduché. Váš nový nábytok vám ukážeme aj v priestore s pomocou 3D vizualizácie, kde sa vy sami stanete umelcami svojho interiéru. Od návrhu po realizáciu. Samozrejmosťou je aj inštalácia nábytku u vás doma. Ešte stále váhate, alebo máte otázky? Ozvite sa nám a my vám pomôžeme zhmotniť váš sen o novom nábytku z masívu. Aj na mieru.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna