Drevotrieska je multifunkčná kráľovná interiérov

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Azda niet flexibilnejšieho a variabilnejšieho materiálu pre výrobu nábytku ako je drevotrieska. Poradíme vám, kde ju najlepšie využijete a aké sú aktuálne trendy.

Viete čo znamená skratka DTD?

Nie je to žiadna jadrová fyzika či iná zložitá veda. Táto skratka je u interiérových dizajnérov, stolárov a aj v stavebníctve dobre známa a neznamená nič iné ako drevotriesková doska. Tá sa práve pri výrobe nábytku využíva najčastejšie, lebo je kvalitná a dostupná. Aby ju však nezničila vlhkosť, upravuje sa ešte laminovacím papierom, ktorý sa neskôr zaleje živicou. Takto ošetrené a povrchovo upravené drevotrieskové dosky sa zas označujú skratkou LTD a DTD-L.

Vo svete skratiek pri drevotrieskach, sa môžete stretnúť ešte s 2 skratkami. Ide o MDF a HDF drevovláknité dosky, ktoré sú ideálne pre použitie v kuchyni. Viac o špecifikácií drevotriesok sme už písali.

Drevotrieska je obľúbená v stavebníctve aj nábytkárstve

Tak či onak, drevotrieska je materiál, ktorý hrá prím hlavne v stavebníctve aj v nábytkárskom sektore. Technológia výroby drevotriesky je v princípe jednoduchá, lebo vzniká lisovaním a lepením drevených vláken a pilín.

Teraz sa lepšie pozrieme na to, kde má drevotrieska najčastejšie využitie v rámci dvoch spomínaných segmentov.

  • Nábytkársky priemysel využíva drevotriesku v hojnom počte. Často sa z nej vyrábajú rôzne druhy nábytku – stoly, konferenčné stolíky, manželské postele, single postele, skrinky aj police. Možno povedať, že jednoduchosť spracovania a aj jej pevnosť je ideálna na sériové výroby nábytku.
  • V segmente stavebníctva nachádza drevotrieska využitie najčastejšie pri výrobe obkladových dosiek, podlahových panelov, ale aj pri obložení stien a stropov. Vďaka svojej odolnosti voči vlhkosti aj výborným izolačným vlastnostiam sa teší širokospektrálnemu využitiu.
  • Málokto to vie, ale drevotrieska sa hojne využíva aj pri výrobe obalov a krabíc, konkrétne na balenie najrôznejších druhov tovarov, ktoré potrebujú pevnejší obal pri transporte, pričom manipulácia s takto zabaleným tovarom počas jeho prepravy je veľmi pohodlná.
  • Drevotrieska nachádza využitie aj v priemyselnej výrobe. Ideálna je na výrobu dverí, strešných panelov, ale aj kancelárskych nábytkových dosiek.

Spoznajte až 4 hlavné výhody drevotriesky:

O výhodách drevotriesky sme sa už čiastočne zmienili, ale poďme si to rozmeniť na drobné. Prečo sa oplatí uvažovať o jej kúpe?  Tu je pár dôvodov:

  1. Cenovo dostupná
  2. Kvalitný a pevný materiál
  3. Odolná voči vlhkosti a deformáciám
  4. Pohodlná manipulácia a spracovanie

Vedeli ste, že drevotrieske môžete dať druhý život?

Presne tak, lebo sa dá opätovne recyklovať. Mimochodom ďalším ekologickým aspektom drevotriesky je fakt, že sa vyrába z odpadového dreva a pilín a aj toto pomáha chrániť životné prostredie a zužitkovať drevo do poslednej piliny. 😊 Drevotrieska je okrem iného aj mimoriadne šetrná k životnému prostrediu, lebo sa vyrába z obnoviteľného zdroja – dreva.

Zhrnuté a podčiarknuté

Drevotrieska je skutočne veľmi univerzálny materiál so širokou škálou využitia. Hojne sa využíva nielen v nábytkárstve, stavebníctve, ale aj v priemysle. Medzi jej vlastnosti patrí pevnosť, stabilita, ľahká manipulácia a v konečnom dôsledku nezaťažuje životné prostredie. A čo je najdôležitejšie, spája nielen funkčnosť, ale je ohľaduplná k prírode.

Potrebujete inšpiráciu a pomoc? Ste na správnom mieste. V Lignis nájdete odborníkov, ktorí vám radi pomôžu nielen zorientovať sa v ponuke, ale na mieru vám navrhnú váš interiér snov, vyrobia nábytok a ešte ho aj u vás doma namontujú. Stačí len zavolať a o zvyšok sa postarajú v Lignis-e.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna