Viva Magenta je farbou roka 2023. Ako ju efektne použiť v interiérovom dizajne?

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Dynamika, radosť a more optimizmu. Presne taká je aktuálne farba roka 2023 Viva Magenta, ktorú každoročne vyhlasuje Pantone Color Institute a má zasádné slovo vo svete módy a v interiérovom dizajne. Poradíme vám, ako kombinovať túto farbu v interiérovom dizajne a pridáme aj pár tipov, na čo určite pri návrhu vášho nového interiérového dizajnu určite nezabudnúť.

Okrem toho vám ukážeme, ako môžete získať vizualizácie na mieru od skúsených interiérových dizajnérov z Lignisu, ktorí vám pomôžu premeniť vaše nápady na realitu a vytvoriť ten dokonalý interiér, o ktorom už dlho snívate.

Nebojte sa výrazných farieb!

Možno viete, alebo aj nie, že aktuálna farba roka – Viva Magenta je svieža a výrazná farba, ktorá sa nachádza niekde medzi ružovou a fialovou. Je to ružový odtieň s výraznými fialovými podtónmi. Z farby je cítiť radosť a optimizmus a aj to je dôvod, prečo vytvára taký výnimočný dojem.

Pravdou však je, že po takejto farbe siahnu najčastejšie asi tí odvážnejší. Trendy sa síce menia, ale je dôležité vedieť, aké farby so sebou ladia a ako neurobiť faux pas pri návrhu interiérového dizajnu s použitím aj tejto farby.

Tip č. 1: Táto farba môže byť skvelým spôsobom, ako môžete dodať vášmu interiéru modernú a trendy atmosféru.

Ako využiť Viva Magenta v interiérovom dizajne?

  • Zachovajte vhodný pomer kontrastov – výrazná farba vs neutrálne odtiene sú vždy tou správnou voľbou.
  •  Môžete si zvoliť jednu stenu, ktorú vymaľujete touto farbou a ostatné steny tak môžete pokojne nechať v neutrálnejších odtieňoch. Viva Magenta bude pôsobiť nápadne a výrazne, ale zároveň nebude prehnaná a príliš rušivá.
  • Ak si netrúfate ísť do vymaľovania stien, ale túžite mať túto farbu roka nejakým spôsobom prítomnú vo vašom interiéri, stavte na jednoduchý trik. Použite ju ako akcentovú farbu – napríklad v podobe vankúšov na vašej obľúbenej sedačke v obývačke, pokojne to môžu byť aj závesy či drobná dekorácia v poličkách.

Tip č. 2: Viva magenta sa vynikajúco kombinuje s neutrálnymi odtieňmi bielej, šedej a fantastický kontrastuje s prírodnými materiálmi. Ideálne je drevo a kameň.

Farba a svetlo musia byť spolu v jednej harmónii

Jedno odporúčanie. Keď budete uvažovať nad návrhom vášho nového interiérového dizajnu, nepodceňte faktor svetla.

Tip č. 3: Vyžiadajte si vzorky farieb a testujte ich v miestnosti počas celého dňa a budete prekvapení, akú pestrú škálu dokáže mať jedna farba.

Potrebujete poradiť s dizajnom interiéru?

Listujete magazínmi a neviete si vybrať? Radi vám s tým pomôžeme. V interiérovom dizajne sme doma a náš skúsený tím odborníkov vám v tom rád pomôže.

Nie je žiadnym tajomstvom, že v súčasnosti existuje množstvo nástrojov a aplikácií, ktoré vám môžu pomôcť pri navrhovaní interiéru. Nemusíte s tým však strácať čas. V Lignise ponúkame vizualizácie na mieru od skúsených interiérových dizajnérov aj v 3D.

V Lignise máte k dispozícii tím skúsených a kreatívnych interiérových dizajnérov, ktorí vám pomôžu s každým krokom v procese tvorby vašich interiérových snov.

Zverte nám svoj interiér a my vám váš sen premeníme na skutočnosť. Vytvoríme vám riešenia na mieru.  Lignis je váš spoľahlivý partner pre dokonalý interiérový dizajn. Kontaktujte nás teraz na lignis@lignis.sk alebo na tel: +421 910 419 427.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna