Detská izba pre dve deti, ktorá má štýl!

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Navrhnúť a zariadiť detskú izbu pre dve deti, navyše v malom priestore, už nebude vašou nočnou morou. Naučíme vás, ako na to. Ušetríme vám nielen váš čas, ale i zbytočne vyhodené peniaze.

V bytoch rátate každý centimeter a všetko musí byť účelne využité. Navyše, na malej ploche potrebujete vtesnať jednoducho, účelne a efektne postele, skrine aj písacie stoly. Takýto problém zamestnáva väčšinu rodičov, ktorí majú dve ratolesti a malú detskú izbu. Nezúfajte.

Existuje riešenie, ktoré je navyše elegantné a aj účelné. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám uľahčia a zjednodušia zariaďovanie detskej izby pre vaše ratolesti.

Ideálna posteľ pre dve deti

Tip č. 1Multifunkčná poschodová posteľ je dobrá voľba pre malé detské izby a dve deti.

Ak nepatríte medzi tých šťastlivcov, ktorým sa do bytu vmestia dve samostatné postele, zvoľte si multifunkčnú poschodovú posteľ, ktorá sa hodí hlavne do malých priestorov. Dokáže v sebe skĺbiť viacero funkcií naraz. Oddychovú, študijnú a aj odkladaciu.

Renomovaná architektka a interiérová dizajnérka Mária Mináriková radí šikovný trik: „Ak je to priestorovo možné, odporúčam posteľ nad seba umiestniť na striedačku a nie priamo nad seba, odporúča s tým, že: „vyzerá to vzdušnejšie a časť pod hornou posteľou sa dá využiť ako hrací aj ako odkladací priestor.“

Striedmosť a dôraz na detail sú kľúčom k perfektnej detskej izbe

Tip č. 2 – Menej je niekedy viac. Kľúčom k efektnej detskej izbe pre dve deti sú dve veci – striedmosť a detaily.

Podľa Minárikovej sa pri zariaďovaní detskej izby pre dve deti, navyše v malom priestore, treba držať striedmosti. Do detskej izby totiž potrebujete dostať veľa funkcií a okrem toho aj v dvojnásobnom počte. „Základné pravidlo, ktoré bežne odporúčam, je v tomto prípade naozaj dôležitéAk potrebujeme do izby umiestniť veľa funkcií, a to v dvojnásobnom počte, mala by byť zariadená striedmejšie a odporúčam zamerať sa na detaily,“ prezrádza Mináriková. Pri špecifickejších rozmeroch odporúča zainvestovať do nábytku na mieru.

Každé dieťa by malo mať vlastný pracovný kútik

Jeden stôl a jedna stolička. To je nevyhnutný základ pre každé vaše dieťa. Bolo by veľmi vhodné, aby každé z vašich detí malo svoj vlastný pracovný kútik, pričom pracovná plocha stola nemusí byť vôbec veľká.

Tip č. 3 – Stôl umiestnite vždy pod okno, aby mali vaše deti dostatok denného priameho svetla.

Tip č. 4 – Nezabudnite ani na kvalitnú lampu, ktorá zas dobre poslúži v zimných mesiacoch, keď je denného svetla pomenej.

Myslite na dostatok úložného priestoru

Obzvlášť pri detskej izbe pre dve deti si treba dobre premyslieť úložný priestor. A toho nie je nikdy dosť. Stavte na kvalitu, radšej si trošku priplaťte a dajte si zhotoviť nábytok na mieru. Respektíve si môžete vyskladať nábytok do detskej izby aj kombináciou modulového nábytku s nábytkom na mieru.

Tip č. 5 – Skúste skombinovať zatvorené skrine, komody a zásuvky na oblečenie s otvorenými skrinkami na hračky a knihy.

Ideálne farby do detskej izby sú v pastelových odtieňoch

Dobrý dojem môžete urobiť len raz, a preto si ho nepokazte nevhodným výberom farby do detskej izby pre svoje deti. Ideálnou voľbou sú pastelové farby, ktoré sú jemnejšie a príjemnejšie na pohľad i celkovú atmosféru v izbe. Riešením sú pastelové farby.

Tip č. 6 – Pastelové farby sú stimulujúcejšie, podporujú kreativitu a pôsobia veľmi vzdušne.

Chcete viac inšpirácie, alebo pomôcť so zariaďovaním detskej izby?

Zavolajte nám na číslo: +421 903 544 377. Poradíme vám, ako prakticky vybaviť jednu detskú izbu pre dve alebo viac detí. To všetko tak, aby v miestnosti našli svoje miesto nielen postele a pracovný kútik, ale aj relaxačná zóna na hranie.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna