Nábytok na mieru: Dobrodružstvo zo zariaďovania vášho domova

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Kúpou bytu či domu sa začína ďalšie dobrodružstvo – jeho zariaďovanie. Pre niekoho to môže byť maličkosť, pre druhého nočná mora. Ak sa práve vás týka druhá možnosť, nenechajte si pokaziť radosť hneď na začiatku. V súčasnosti existuje niekoľko spôsobov, ktoré vám zariaďovanie pomôžu uľahčiť, napríklad aj niekoľkými praktickými tipmi od nás.

Konečne ste našli vysnívaný priestor, ktorý by ste mohli nazývať domovom, no máte pocit, že tomu ešte stále niečo chýba?! Ak stojíte na samom začiatku a chystáte sa svoj príbytok ešte len zariaďovať, doprajte si dostatok času. Práca chvatná je často aj málo platná. Ak vás predsa len tlačí čas, skúste využiť služby interiérového dizajnéra na kľúč.

Prečo by ste o tom mali uvažovať? Taký interiérový dizajnér vám dokáže ušetriť množstvo času, zbytočne vyhodených peňazí za nábytok a riešenia, ktoré nie sú pre vás tým pravým orechovým. Okrem toho vám aj pomôže rýchlejšie sa zorientovať v mori možností.

Fakt je ten, že v súčasnosti sa na našom trhu nachádza obrovské množstvo dekorácií a nábytku v rôznom štýle, dizajne a z rôznych materiálov. Vybrať si tie najlepšie, ktoré vás budú čo najlepšie vystihovať, chce naozaj trpezlivosť. Nábytok nemeníte predsa každý mesiac. Aj s tým vám pomôže dizajnér a bežnou praxou je, že vám vyhotoví aj 3D vizualizáciu návrhu interiéru.

Originál či sériová výroba?

Doma sa chce každý cítiť čo najlepšie a najpríjemnejšie, nepodceňte preto výber vhodného typu a štýlu nábytku. Je dobré poznať svoj štýl. Napríklad, dávate prednosť jednoduchým a čistým líniám, alebo vás oslovuje skôr romantický a nežný štýl s nádychom vidieka? Dávate prednosť sériovej výrobe či nábytku na mieru? V oboch prípadoch to so sebou prináša tak pozitíva, ako aj negatíva.

Nábytok z reťazca, alebo návrh na mieru?

Pokiaľ sa rozhodnete pre prvú možnosť, ide o zdanlivo najjednoduchšie a najrýchlejšie riešenie. Ale. Všetko má ale svoje pre a proti. Nábytok z obchodu alebo katalógu je k dispozícii v podstate okamžite. Stojí to však čas, ktorý venujete listovaním v magazínoch, letákoch, pochodiť viacero showroomov a vybrať si z rôznych tvarov, veľkostí a materiálov, ktoré by mal náš vysnívaný nábytok určite mať. Je toho celkom dosť, čo poviete? Problém nastáva, pokiaľ už narazíte na kúsok, ktorý vás síce zaujal, no rozmerovo vôbec nepasuje do vysnívaj obývačky či spálne.

V prípade, že sa rozhodnete pre nábytok na mieru, vyššie spomínaná starosť odpadá. Potrebujeme sa však vyzbrojiť istou dávkou trpezlivosti, pretože jeho výroba zaberie určitý čas. Zároveň ale máte istotu, že bude spĺňať presne to, čo od neho očakávate – farbu, veľkosť, materiál a určitú originalitu.

Túto voľbu tiež oceníte pokiaľ chcete dokonale využiť priestor vášho bytu, do najmenších detailov. Táto premisa platí obzvlášť pri malých, atypických a podkrovných  bytoch.

Výrobcovia nábytku dokážu skutočne zužitkovať každý voľný centimeter a výklenok tak, aby ste získali čo najviac úložného priestoru či zvýšili jeho funkčnosť. K najčastejším nábytkom vyrábaným na mieru patrí:

Tip č.1: Vždy si overte referencie spoločnosti, ktorú chcete osloviť. Svoj domov si nezariaďujete len na pár dní, ale možno desaťročí.

Tip č. 2: Doprajte si čas na výber farby a materiálu vášho nábytku. Ak si nie ste istý, nebojte sa prekonzultovať svoje požiadavky s odborníkom.

Overený výrobca nábytku = záruka spokojnosti

Ak dávate prednosť nábytku na mieru, ktorý bude kvalitný, originálny a zároveň bude spĺňať všetky vaše predstavy, sme tu pre vás. Pomôžeme vám aj z vášho domova spraviť miesto splnených snov. Navštívte náš showroom vo Zvolene a dohodnite si s nami stretnutie už dnes na čísle: +421 903 544 377.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna