Praktické kuchynské riešenia, ktoré prekvapia jednoduchosťou  

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Praktickosť = jednoduchosť. Táto premisa platí obzvlášť pri kuchyni a jej vybavení. Aké sú tie najužitočnejšie praktické riešenia pre kuchyne? Tu je zopár tipov, ktoré nestoja veľa. Aby ste na nič nezabudli, ponúkame vám malý ťahák must have vychytávok do vašej kuchyne. Už nemusíte snívať o modernej a funkčnej kuchyni. Riešenie je jednoduchšie, než ste čakali a práve ste urobili prvý krok.

Keď o kvalite kuchyne rozhoduje ergonómia

Mať všetko prehľadné a na dosah ruky. Tomu sa hovorí správna ergonómia v kuchyni. Ani tá najluxusnejšia kuchyňa, ktorej bude chýbať dobrá ergonómia nemusí byť pre vás to pravé orechové. Aby ste mali vždy radosť z varenia i času v kuchyni, spísali sme pre vás pár must have vychytávok.

Tip č. 1: V kuchyni je 5 najdôležitejších zón: zásoba, ukladanie, umývanie, príprava a varenie. Ideálne je, keď to je zachované presne v tomto poradí.

Tip č. 2:  Dbajte na logické vybavenie aj usporiadanie 5 zón v kuchyni. Vďaka tomu sa zbytočne nenabeháte a budete mať z varenia ten správny pôžitok.  

Tip č. 3: Ak máte v kuchyni málo miesta pre kuchynskú linku, nechajte sa inšpirovať 5 radami. Nezúfajte, pretože aj malá kuchyňa môže mať veľký potenciál. Viac sa dočítate tu.

Praktická kuchyňa na mieru so vstavanými spotrebičmi
Kvalitná kuchynská linka s úložnými priestormi a výsuvmi Zvolen

Kuchynské zóny pod drobnohľadom

  • Zásoby: ideálna voľba je potravinová skriňa.
  • Ukladanie: ide o poličky a skrinky na uskladnenie pohárov, riadov, príborov.
  • Umývanie: tzv. mokrá zóna – v tejto zóne je drez, odkvapová zóna na riad, umývačka riadu, priestor na odpadový kôš, ideálne je v tomto priestore skladovať aj čistiace prostriedky.
  • Príprava: toto je hlavná pracovná oblasť kuchyne. Je to miesto, kde sa aktívne pripravuje varenie. Myslite na to, aby ste mali dostatok priestoru a aby bola pracovná doska v adekvátnej výške. Zistíte to tak, že vaše ruky budú v pravom uhle. Ideálne je umiestniť v spodných skrinkách pod pracovnou plochou práve v tejto časti, príbory, koreničky aj kuchynské elektrospotrebiče.

Tip č. 4: Dobrým pomocníkom vám v týchto skrinkách budú organizéri na príbory aj koreničky. Všetko budete mať prehľadne uložené a aj po ruke. 

  • Varenie a pečenie: toto je priestor určený pre varnú dosku (plynovú alebo elektrickú), rúru na pečenie, mikrovlnku, odsávač pár a skrinky určené pre hrnce, panvice, pokrievky, plechy na pečenie aj varechy, naberačky, atď.

Príklad z praxe. Ako usporiadať zóny v lineárnej kuchyni?

Tento typ kuchyne je spomedzi typov kuchynských liniek najjednoduchší. Potravinová skriňa, vedľa ktorej bude chladnička je dobrým začiatkom. Následne pokračujte umiestnením políc a skriniek určených na ukladanie riadu, pohárov, hrncov a všetkých potrebných vecí na varenie. Treťou časťou dobre ergonomicky navrhnutej kuchyne je drez, vedľa ktorého je časť pracovnej plochy vyhradená príprave jedla a na samom konci tejto lineárnej, alebo ľudovo povedanej „íčkovej“ kuchynskej linky, je varná doska a rúra na varenie či pečenie.

Tip č. 5:  Hlavne v panelákoch nie je miesta na kuchynskú linku nikdy dosť. Ušetriť centimetre sa dá aj vhodne zvolenou ergonómiou, teda usporiadaním 5 zón. Navyše, ak stavíte na vstavané spotrebiče (umývačka riadu, sporák), nielenže to efektne vyzerá, ale je to aj veľmi praktické.

Chcete novú kuchynskú linku na mieru?

Žiaden problém. Nechajte sa inšpirovať rôznymi typmi, štýlmi a nechajte sa presvedčiť najmodernejšími vychytávkami, ktoré vám uľahčia varenie. Ak si to potrebujete viac premyslieť, alebo pomôcť s konkrétnym návrhom, v Lignis vám s tým radi pomôžu naši skúsení dizajnéri. Garantujeme vám, že vo vašej novej kuchyni budete chcieť byť neustále. Príďte do nášho showroomu vo Zvolene a dohodnite si s nami stretnutie už dnes na čísle: +421 903 544 377 .

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna