Dizajn nábytku by mal odrážať vašu dušu

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Nie je dizajn ako dizajn. Módne trendy v nábytkárstve podliehajú zmenám každý rok. Ak si však zvolíte nadčasový a starostlivo vybratý dizajnový kus nábytku, budete „in“ stále. Ako spoznať svoj štýl a aké sú osvedčené rady pri kúpe nového dizajnového nábytku? Ponúkneme vám pár tipov.

„Dizajn je istou vizuálnou formou jazyka. Podobne ako aj iné kreatívne odvetia z nás robí ľudí. Dizajn je znakom kultúry a vyspelosti spoločnosti,“ povedala v rozhovore pre SaB Ľubica Hustá, ktorá je riaditeľkou festivalu Bratislava Design Week a nebola ďaleko od pravdy.

Dizajnový nábytok nemusí byť drahý

Či si to pripustíme alebo nie, každý z nás chce mať pohodlnú posteľ, praktický stôl a aj skriňu, ktorá je nielen funkčná, ale aj pekná. A presne o to ide, lebo dizajn nábytku, by mal odrážať vašu dušu. Mal by byť jej rukopisom a nielen tuctovým kúskom  z obchodných reťazcov, ktorý má takmer každý. Navyše nie je ani kvalitný, lebo je častokrát vyrobený z lacnej drevotriesky, ktorá je zle opracovaná a v konečnom dôsledku budete musieť takýto nábytok vymeniť po krátkej dobe za nový.

Dizajn v nábytkárstve by podľa aktuálnych trendov mal byť nadčasový a trvalo udržateľný.  To ale, našťastie, poväčšine aj je. Vôbec nepotrebujete prepchávať svoj domov nesúrodými kúskami. Menej je viac a v súčasnej dobe je tou správnou cestou minimalizmus.

Dizajn nábytku má svoj zmysel. Objavte štýl, ktorý vám pristane!

Vyznať sa v mori štýlov a nekonečných dizajnových variácií dá zabrať. Tu je niekoľko osvedčených rád, ktoré majte po ruke vždy, keď sa budete rozhodovať o kúpe nového nábytku.

  • Aký vzhľad nábytku preferujete? Platí pravidlo, že ak je miestnosť svetlá, zvoľte nábytok v kontrastnej tmavšej farbe. Napríklad orechové drevo, ktoré má navyše aj krásnu kresbu. Pri tmavších farbách interiérov siahnite naopak po svetlejších druhoch dreveného nábytku. Tým pravým bude pre vás dizajnový nábytok z jelše, buku, alebo svetlého dubu.
  • Funkčnosť dizajnového nábytku – dbajte na to, aby bol váš výber dizajnového nábytku praktický a mal dostatok skladovacích systémov, poteší viac políc a aj prakticky riešené zásuvky. Priestrannosť, funkčnosť a voľný prístup k nábytku. To sú tri najzákladnejšie rady.
  • Kvalita a cena – či sa rozhodnete pre masívne drevo, alebo kvalitne vyhotovenú drevotriesku a MDF, z ktorej bude vyrobený váš dizajnový kus nábytku, venujte dostatok času skúmaniu kvalite použitých materiálov!

Dizajnový nábytok je luxus, ktorý si môžete dovoliť aj vy!

Kopia sa vám doma haldy inšpiratívnych časopisov o bývaní, zaujímavých interiéroch a v kútiku duše túžite po novom dizajnovom nábytku aj vy, len neviete kde začať? Práve ste urobili prvý krok – vykročili ste. Začali ste uvažovať nad možnosťami a možno teraz je ten správny čas urobiť aj druhý krok. Zverte sa do rúk odborníkom, ktorí túto dilemu vyriešia za vás.

Stavte na kvalitu, ktorá vás presvedčí. V Lignis sme už pomohli stovkám spokojných klientov. Od návrhu až po realizáciu.

Každý jeden kus nášho nábytku je dizajnový, kvalitný, nadčasový a s príbehom.

Objavte ten svoj aj vy a napíšte nám na lignis@lignis.sk, alebo kontaktujte našich odborníkov. Konzultácia je zadarmo. Viac inšpirácie a informácií nájdete aj v ďalších článkoch v našom blogu alebo v časti Realizované projekty.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna