Malá kuchyňa s veľkým potenciálom. 5 rád ako na to!

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Aj malá kuchyňa dokáže ohromiť svojou priestrannosťou. Ako ale vyčarovať na malej ploche veľa priestoru na prácu aj uskladnenie všetkých vašich pokladov, o ktoré v kuchyni nikdy nie je núdza? 5 rád ako to hravo zvládnete aj vy nájdete v tomto článku. Už žiaden pokus-omyl. Všetko podstatné bude na jednom mieste a aj vaša malá kuchyňa zažiari!

Malé kuchyne poznajú hlavne tí, ktorí žijú v panelákoch. Ako ale s prehľadom uložiť všetko čo potrebujete do tak malého priestoru, ktorý neraz nepresiahne 5 m2? Tajomstvo spočíva v dôkladne premyslených úložných systémoch a verte, ze sa to dá uspôsobiť, aj keď má vaša malá kuchynská linka 120, 180, alebo aj 210 cm. Základom je totiž šikovné usporiadanie, kde budete mať dostatok priestoru naozaj na všetko.

Pri malých kuchyniach treba pozerať do výšky!

Hoci šírku ani dĺžku kuchynskej linky veľmi neovplyvníte, existuje jeden zlepšovák. Rozšírte svoju kuchyňu do výšky. Do tých najvrchnejších políc si uložte práve tie veci, ktoré používate najmenej často. Už nikdy vám nebudú zavadzať a budú pekne na svojom mieste, vždy pripravené, keď ich budete potrebovať.

Rada číslo 1: Závesné skrinky montujte až k stropu.

Malé kuchyne rozžiari tá správna farba

Nie je vôbec jedno, v akej farbe budete mať svoju novú kuchyňu. Platí pravidlo, že práve svetlá farba kuchynských dvierok na o 2-3 tóny tmavšej stene celú kuchyňu opticky zväčší.

Rada číslo 2: Svetlé farby kuchynských skriniek opticky zväčšia každú mini kuchyňu

Malá kuchyňa s veľkou pracovnou plochou

V malej kuchyni, kde je každý centimeter na pracovnej ploche vzácnosťou, veľmi uľahčí život aj vhodné umiestnenie spotrebičov. Prvou voľbou by mali byť vstavaná rúra aj mikrovlnka. Pokojne aj nad seba v stavaných policiach. Oceníte to aj preto, že budete mať všetko kompaktne uložené a vždy po ruke.

Rada číslo 3: Stavte na stavané spotrebiče – šetrí vám to čas aj priestor.

Aj malá kuchyňa potrebuje umývačku riadu

Aj v malej kuchyni môžete mať umývačku riadu.Buď si zvolíte užšiu, alebo štandardnú šírku cca 60 cm. Ak sa rozhodnete pre tento variant, pár centimetrov môžete ubrať na šuplíkovej skrinke na príbory.

Rada číslo 4: Prispôsobte šírku umývačky riadu dĺžke vašej linky

Efektívny úložný priestor pre vašu malú kuchyňu

Dostatok úložných priestorov, hlbokých aj plytkých šuplíkov i políc – to je základ pre každé plánovanie malej kuchyne. Oplatí sa myslieť aj na praktické organizéry v policiach a v šuplíkoch, napríklad na príbor, škrabky na zeleninu či otvárače na konzervy, vďaka ktorým budete mať vždy všetko na svojom mieste. Výbornou voľbou je výsuvná potravinová skriňa, kde si môžete uskladniť všetky svoje koreničky a trvanlivé potraviny. Mimochodom, veľmi efektne vyzerajú v dózach. Dobrú službu vám urobia aj závesné háčiky, kde si môžete odložiť zas hrnčeky, obracačky či kuchynské dosky na krájanie.

Rada číslo 5: Výsuvné šuplíky, zásuvky aj potravinová skriňa, kde schováte všetko. O poriadok sa vám postarajú organizéry aj dózy na potraviny.

Máte predstavu a veľa otázok, ako by ste si mohli lepšie zorganizovať svoju kuchyňu, alebo ste zatúžili po novej kuchyni?

Ozvite sa nám a my v Lignis Zvolen pre vás navyše pripravíme aj jej 3D vizualizáciu a na mieru vám vyrobíme vašu novú kuchyňu snov so všetkým čo k nej patrí. Neváhajte dlho a kontaktujte nás!

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna