Keď domovu kraľuje nábytok z masívu

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Drevo patrí k najvyhľadávanejším a najčastejšie využívaným materiálom, s ktorým sa pri výrobe nábytku stretávame. Je súčasťou každej domácnosti, a to nie len pre jeho kvalitu. Okrem toho je totiž ekologické, zdraviu nezávadné a originálne. Stačí sa už len rozhodnúť, či vám viac vyhovuje masív, MDF alebo laminované dosky.

Pokiaľ sa rozhodnete siahnuť po nábytku z masívneho dreva, máte záruku, že nebude obsahovať žiadne iné materiály. A nielen to. Každý kus masívneho drevo má svoj vlastný príbeh, ktorý nie je kópiou, ale originálom.

Nespornou výhodou masívu je, že sa vyrába z jedného veľkého kusu, takže jeho štruktúra je celistvá a naozaj originálna, pretože nesie jedinečnú vnútornú kresbu.

Je tiež ideálnou voľbou, ak bojujete s rôznymi alergiami. Myslieť na to treba napríklad pri zariaďovaní spálne či detskej izby, kde je priam žiadúce, aby nábytok neobsahoval žiadne ďalšie zdraviu škodlivé látky.

Cena nábytku z masívu nemusí byť strašiak

Nábytok z masívu patrí k tým drahším. Častokrát zaň zaplatíte stovky či tisícky eur. Je nutné si však uvedomiť, že ak sa rozhodnete pre túto možnosť, ide o investíciu na dlhé roky. Aby vám nábytok z masívu dobre a dlho slúžil, treba sa oň pravidelne starať.

Nevyhovuje mu vlhké, ale ani príliš suché prostredie, preto ho určite neodporúčame umiestňovať do kuchyne či kúpeľne. Ak sa rozhodnete pre jeho renováciu, je možné ho zbrúsiť, nanovo namoriť a prelakovať. Pokiaľ ste už jeho hrdým majiteľom, mali by ste vedieť, že jeho údržba nie je nejako výrazne náročná. Nábytok z masívu je už častokrát lakovaný a napustený voskami, ktoré ho chránia pred odieraním, vlhkosťou a rôznymi škodcami, ako napríklad červotoč. Postačí vám preto jemná handrička, ktorá ho nepoškriabe.

Hrdý majiteľ originálneho nábytku z masívu

Každý kus nábytku z masívu je jedinečný a môžete si byť istý, že ho už nikde inde neuvidíte. Neexistujú totiž dve rovnaké stoličky či skrinky.

Zároveň je to materiál, ktorý ulahodí nie len očiam, ale aj nášmu čuchu či dotyku. Najčastejšie sa takýto nábytok vyrába z exotických drevín, ako je palisander alebo mango. Z domácich drevín ide najmä o dub, buk či jelšu.

 Je ideálnou voľbou pre:

  • Dvere
  • Podlahy
  • Postele
  • Solitéry
  • Originálne konferenčné stolíky
  • Jedálenské stoly s príbehom
  • Malé či väčšie skrinky a komody.

Tip č. 1: Bledšie dreviny zvyknú po časte zažltnúť. V takom prípade sa nebojte použiť lak na drevo, ktoré ho oživí a dodá mu predošlý lesk.

Tip č.2: Ak je pre vás nábytok z masívu pridrahý, siahnuť môžete po lacnejšej alternatíve napr. z drevotriesky.

Tip č.3: Vyhovuje vám ekologickejší štýl života? Potom by mala byť vaša voľba jednoznačná. Masívny nábytok je kvalitným riešením, ktoré vydrží celé roky.

Tá najdôležitejšia rada na záver

Nech už sa pri výbere toho správneho zariadenia pre váš domov rozhodnete akokoľvek, nikdy nezabúdajte na to najdôležitejšie! Dôverujte len overeným predajcom či výrobcom s pozitívnymi hodnoteniami. Dokážete tým predísť viacerým neželaným prekvapeniam. Nebojte sa tiež podeliť s vašimi predstavami, ide predsa o váš vysnívaný domov, tak prečo to nevyužiť.

Ak masív, tak od overeného predajcu Ak chcete siahnuť po overenej spoločnosti, ktorá má niekoľkoročné skúsenosti a množstvo spokojných klientov, navštívte náš showroom vo Zvolene. Existuje aj ďalšia možnosť – dohodnite si s nami osobné stretnutie už dnes. Zavolajte nám +421 903 544 377. Bude nám potešením, byť súčasťou aj vášho domova.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna