Kúpeľňový nábytok, ktorý má šmrnc!

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, kúpeľňa je miesto, kde trávime pomerne veľa času. A naviac, je to jediná miestnosť, kde svoj deň začíname aj končíme. Mala by tak spĺňať viacero faktorov, a to od účelnosti a komfortu až po príjemnú atmosféru. Ideálnym spôsobom, ako to všetko dosiahnuť, je staviť na kvalitný kúpeľňový nábytok a doplnky. Poradíme vám, ako to to zvládnuť s gráciou. Čaká na vás osem praktických tipov.

Drevo v kúpeľni? Vytvorte si svoju kúpeľňovú oázu

Kým v minulosti kúpeľňa plnila predovšetkým funkčnú úlohu, dnes to už neplatí. Chceme, aby bola rovnako príjemným miestom, ako naša spálňa či obývačka. Okrem klasických pomocníkov, ktoré v dnešnej dobe zoženieme v rôznych dizajnových prevedeniach, tak jednu z najdôležitejších úloh zohráva práve kvalitný kúpeľňový nábytok a rôzne doplnky. Vďaka nim dokážeme aj z tejto miestnosti vytvoriť priestor ideálny nielen na bežné denné činnosti, ale aj pre náš relax.

Čo je po náročnom dni lepšie, ako teplý kúpeľ či sprcha v miestnosti, ktorá odzrkadľuje časť našej osobnosti? V súčasnosti predsa nie je nič jednoduchšie, ako popustiť uzdu svojej fantázii a vybrať si z možností, ktoré nám aktuálne výrobcovia kúpeľňového nábytku ponúkajú.

Menšia alebo väčšia kúpeľňa? Pohrajte sa s priestorom

Veľká alebo malá. Dnes už na tom naozaj nezáleží! Existuje veľa spôsobov, ako hravo zvládnuť aj takúto výzvu. Aj na 5m2 sa dá krásne pohrať s priestorom. Od kúpeľňových štúdií až po internet, ktorý je plný rád a článkov, je ešte množstvo miest, kde sa pri zariaďovaní tejto miestnosti môžeme nechať inšpirovať. Ak bojujeme s menším priestorom, máme pár tipov, ako ho využiť. Nech sa páči, inšpirujte sa.

TIP č.1: Skvelým pomocníkom sú zrkadlá, ktoré dokážu opticky zväčšiť priestor. Čím väčšie zrkadlo, tým lepšie. Mimochodom, nepodceňte rám zrkadla. Je to detail, ktorý dodá práve vašej kúpeľni ten správny šmrnc a len podčiarkne váš osobitný štýl. Krása je ukrytá práve v detailoch.

TIP č.2: Pohrajte sa s farbami. Tie dokážu zázraky! Ideálne v tomto prípade sú predovšetkým svetlejšie tóny, alebo pastelové odtiene.

TIP č.3: A bolo svetlo! Malé priestory ho milujú, a to treba využiť.

TIP č.4: Pozor na matné povrchy! Tým sa radšej vyhnite. Tie lesklé odrážajú svetlo a to je presne to, čo potrebujete docieliť.

TIP č.5: Stavte na nábytok na mieru. Využijete tak účelovo všetok priestor, ktorý máte k dispozícii.

Z menšieho do väčšieho

Môže sa zdať, že viac možností, ako sa vyhrať s kúpeľnou máme v prípade, že jej priestor je o niečo veľkorysejší. Ani to však nemusí byť úplne pravda. Ak je to aj váš prípad, máme aj pre vás pár tipov, ako si ju vylepšiť.

TIP č. 6: Machové obrazy sú stále v móde a tešia sa čoraz väčšej popularite aj v domácnostiach. Už dávno nie sú výsadou len luxusnejších hotelov či reštaurácií. Machový obraz do vašej kúpeľne jednoducho patrí a prinesie vám so sebou aj kus prírody. Tak prečo to nevyužiť? Má ešte tri benefity.

  • Oživí priestor
  • Nepotrebuje žiadnu starostlivosť
  • Vydrží až 7 rokov

TIP č.7: Držte sa striedmosti a myslite na to, že aj kúpeľňový minimalizmus vie byť príjemne osviežujúci. Menej je niekedy viac, nechajte preto túto miestnosť voľne dýchať.

TIP č.8: Živé rastliny sú skvelým doplnkom do väčších kúpeľní. Vyniknú v nich a pomôžu stiahnuť vlhkosť.   

Áno, kvalitný nábytok je dôležitý! Aj do kúpeľne

Priznajme si to, kúpeľňa nepatrí k miestnostiam, ktoré by prechádzali rekonštrukciou každý rok. Ak sa na tento krok odhodláme, je naozaj potrebné dôkladne zvážiť, čo je pre nás dôležité a čo by mala spĺňať. Vyberajte si preto kúpeľňové štúdiá, ktoré sú naozaj overené a majú pozitívne recenzie. Vyššia cena totiž hneď neznamená aj najlepšiu kvalitu.

Hľadáte kvalitu za rozumnú cenu? Lignis je optimálne riešenie!

Ak chcete siahnuť po overenej spoločnosti, ktorá má niekoľkoročné skúsenosti a množstvo spokojných klientov, navštívte náš showroom vo Zvolene a dohodnite si s nami stretnutie už dnes na čísle: +421 903 544 377.  V Lignis vám radi pomôžeme urobiť aj z kúpeľne vaše ďalšie obľúbené miesto.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna