Moderné kuchyne: Ako vybrať kuchynský ostrov?

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Kuchynský ostrov je jedno z najčastejších miest, kde strávite ešte viac času, než pri kuchynskom stole alebo v obývačke. Máte stadiaľ najlepší výhľad. Dobre sa pri ňom raňajkuje aj popíja káva s rodinou alebo s návštevou. Poradíme vám, ako vybrať ten najlepší.

Kuchynské ostrovy: Trendy sa menia, stavte na funkčnosť a praktickosť

Nespornou výhodou každého kuchynského ostrova je fakt, že je všestranne využiteľný. Navyše zútulní každý priestor. O to viac, ak je súčasťou otvoreného priestoru spojeného s kuchyňouobývačkou.

Ostrovček pritom nemusí byť vôbec veľký a ani drahý. Ide len o jeho praktickosť a funkčné prepojenie so zvyškom celej dennej časti. 

Kuchynský ostrov je veľmi dobrá a hlavne praktická voľba pri zariaďovaní kuchyne a plánovaní kuchynskej linky. „90% času v dennej časti nášho domu presedíme za kuchynským ostrovom. Dokonca aj keď prídu naši priatelia, sedíme iba tu. Sedačka v obývačke je takmer nevyužitá,“ konštatuje mladá mamička Mária s tým, že: „je tomu možno tak aj preto, že jedlo nie je ďaleko. Takto som v neustálom kontakte s návštevou a vidím aj na deti.“ To je len časť z výhod, ktoré vďaka kuchynskému ostrovu získate. Je ich viac.

Výhody kuchynského ostrova:

 • Pokojne si pri ňom vychutnáte svoje raňajky aj obed
 • Vypijete si svoju poobednú kávu
 • Prečítate noviny, alebo odpíšete na maily
 • Krátkodobo vám nahradí stôl a môžete pracovať na počítači
 • Navaríte obed a ešte aj jedným okom skontrolujte svoje ratolesti v obývačke

Kuchynský ostrov sa hodí takmer všade

Ešte pred zvažovaním umiestnenia ostrovčeka v kuchyni, prehodnoťte svoje priestorové možnosti. Všetko dôkladne zmerajte. Oslovte interiérového dizajnéra a využite jeho služby pri plánovaní celkového dizajnu a zariadenia kuchyne a najmä ostrova v prepojení s dennou časťou. Budete prekvapení množstvom variácií a čo je hlavné, zariaďovanie tohto priestoru už nemusíte držať vo svojej hlave. Všetky detaily a podstatné veci vyrieši dobrý dizajnér za vás. Požiadajte ho aj o 3D vizualizáciu, aby ste si to vedeli lepšie predstaviť. Dôležité je tiež nezabudnúť na jeden fakt.

Už pri plánovaní kuchyne a kuchynskej linky, alebo ak staviate nový rodinný dom, pamätajte na umiestnenie kuchyne a ostrovčeka už v projekte.

Aká kuchyňa je pre ostrov vhodná? Takmer každá.

Kuchynský ostrov sa hodí takmer do každého typu kuchyne. Rovná, elková aj účková kuchyňa je veľmi vhodná pre ostrovčeky.  Zhrnuté a podčiarknuté.

 Ako navrhnúť kuchynský ostrov efektívne?

 • Zvážte priestorové možnosti
 • Dôkladne premerajte priestor
 • Dobre premyslite umiestnenie kuchyne aj ostrova v projekte
 • Dbajte na udržateľnosť, funkčnosť a praktickosť materiálov
 • Nezabudnite s predstihom plánovať prípojky na vodu a elektriku ešte predtým, než príde na rad plánovanie kuchyne a ostrovčeka
 • Vyskúšajte pomoc interiérového dizajnéra, ktorý navrhne a zariadi kuchyňu za vás!

Kuchyňa s ostrovčekom potrebuje priestor!

Pri plánovaní vašej vysnívanej kuchyne s ostrovčekom je dobré mať na pamäti, že je potrebný dostatočný priestor. Optimálna je plocha od 15 m2. Nezabúdajte na to, že aj na prechádzanie a voľný pohyb okolo vášho kuchynského ostrovčeka potrebujete dostatok miesta.

Aj malé kuchyne môžu mať svoj ostrovček

 Máte v kuchyni málo priestoru ale túžite po ostrove? Existuje jedno riešenie. Riešením môže byť aj menšia kuchynská linka. Aby ste neprišli o pracovnú plochu, pokojne môžete umiestniť ostrovček rovno ku stene, hneď vedľa jednej z dvoch krátkych strán.

Tip 1:

A mimochodom, viete aký je ideálny tvar na plánovanie kuchyne? No predsa štvorcový.

Tip 2:

Ak máte príliš veľa inšpirácie a doma sa vám hromadia katalógy vysnívaných kuchýň, príďte si po radu k nám do Lignis Zvolen.

Radi vám ukážeme zaujímavé riešenia pre vašu kuchyňu. Interiéroví dizajnéri vám zas pripravia 3D vizualizáciu šitú na mieru. A nielen to.

Čo vám navrhneme, to vám aj vyrobíme a namontujeme. Ozvite sa nám a dohodnite si stretnutie ešte dnes na čísle: +421 903 544 377

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna