Ako si vybrať komodu

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Dobre zvolená komoda dokáže každý interiér len podčiarknuť a navyše ho urobí ešte viac originálnym. Máme pre vás niekoľko tipov, ako vybrať dobrú komodu, ktorá bude nielen dizajnová, ale aj funkčná.

Máte radi vo veciach poriadok a ste minimalista? Potom by vám mohol sadnúť minimalistický štýl s prírodným akcentom. Nadčasovosť a originalitu do svojho domova zaručene vnesiete aj vhodnými doplnkami – nábytkovými solitérmi.

Nepodliehajte impulzívnemu nakupovaniu

Mnoho interiérových dizajnérov radí, aby sme pri zariaďovaní nášho domova boli rozvážni. To znamená, že najskôr riešiť najnevyhnutnejšie kúsky nábytku a až potom solitéry. Vďaka tejto osvedčenej rade tak zbytočne neprepcháte priestor, ale budete sa držať jednotnej línie.

Nie je nič horšie, ako v nadšení investovať do drahého solitéra a potom zistiť, že vám absolútne neladí so zvyškom zariadenia. Aby ste sa vyhli takýmto nepríjemnostiam, je dobré si veci rozplánovať a nepodliehať impulzívnemu nakupovaniu. Ak si nie ste istí, zverte sa do rúk odborníkom.

Ako vybrať dobrú komodu?

„Dvakrát meraj a raz rež“ – presne to platí aj pri výbere najoptimálnejšej komody do vášho interiéru. Tu je niekoľko osvedčených tipov, ktoré vám v tom pomôžu.

1. Veľkosť a rozmer

Nová komoda by sa mala vďaka dobrým rozmerom nielen vmestiť do vášho priestoru, ale mala by mať aj dostatočnú kapacitu na uskladnenie drobných aj objemnejších vecí. Ak si nie ste istí, zavolajte si na pomoc odborníkov. Napríklad aj u nás v Lignis-e vám s tým radi pomôžeme.

2. Funkčnosť a usporiadanie

Základná otázka na ktorú potrebujete dostať odpoveď je, aký účel bude komoda plniť? Potrebujete ju na:

  • ukladanie oblečenia?
  • úschovu dokumentov?
  • uloženie kníh alebo dekoratívnych predmetov?

Jednoducho povedané – ešte predtým, než pôjdete komodu kupovať alebo si ju budete dávať robiť na mieru, uistite sa, že má optimálne usporiadanie aj dostatok priestoru pre vaše potreby.

3. Štýl a dizajn

Základným pravidlom pri zariaďovaní akéhokoľvek interiéru je jednotný koncept štýlu. Jednoducho povedané, komoda by mala zapadnúť do štýlu a dizajnu miestnosti, kde ju umiestňujete. Na čo treba dávať pozor?

  • Zvážte materiál, farbu a tvar komody, aby sa zhodovali s ostatným nábytkom a dekoráciami v miestnosti.

4. Kvalita a trvácnosť

Investícia do kvalitnej komody sa vám vždy vyplatí. Stavte napríklad na masívne drevo, ktoré vám okrem iných benefitov vnesie aj kus prírody do vášho interiéru.

5. Úložný priestor

Viete aký typ úložného priestoru potrebujete? Potrebujete ho veľa alebo menej? V takomto prípade môže byť riešením napríklad kombinácia zásuviek, políc aj skriniek.

6. Cena a rozpočet

Pri nastavovaní rozpočtu je dobré pamätať na jednu premisu. Pokúste sa nájsť rovnováhu, resp. zlatý stred v pomere medzi cenou a kvalitou. Prečo je to dôležité? Napríklad aj preto, aby ste tak získali čo najvyššiu hodnotu za svoje peniaze.

Drobná rada na záver

Ešte predtým ako vyrazíte na prieskum do obchodov, prečítajte si aj niekoľko recenzií a hodnotení na internete. Môžu sa vám hodiť, aby ste tak predišli zbytočnej investícií, alebo rozčarovaniu.

A ešte niečo.

Nechajte si pomôcť od odborníkov. Ušetríte dvojnásobne –  čas aj peniaze.

Trochu sa vám zamotala hlava od toľkých ponúk a neviete si vybrať? Stáva sa to a je to normálne. Nechajte si pomôcť od odborníkov. My v Lignis vám radi ukážeme možnosti a pomôžeme aj s 3D vizualizáciou pre lepšiu predstavivosť. Stačí sa len ozvať a radi vám pomôžeme nielen s návrhom, ale aj s výrobou a montážou vašej vysnívanej komody. Pohodlne vás prevedieme celým procesom. Takto sme pomohli už stovkám spokojných klientov, ktorí tiež využili naše služby. Vyskúšajte ich tiež.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna