Objavte až 10. kreatívnych spôsobov, ako využiť kompaktnú dosku vo vašom interiéri

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Práve v interiérovom dizajne môžete veľmi kreatívnym spôsobom vyjadriť osobitný štýl, ktorý podčiarkne vašu osobnosť. Ideálnym materiálom, ktorý vám pomôže s tvorivou ľahkosťou realizovať vaše nápady, je kompaktná doska. Ukážeme vám, ako môžete využiť kompaktnú dosku aj vy, vo vašom interiéri. Máme pre vás až 10 kreatívnych tipov, ktoré by sa vám mohli hodiť.

Kompaktné dosky sú ľahké a pevné

Je to nielen moderný, ale aj všestranný materiál, ktorý často používajú v stolárskych dielňach a v interiéroch naň nedajú dopustiť ani architekti a interiéroví dizajnéri.

Trochu teórie na začiatok. V princípe je kompaktná doska ľahký a pevný materiál, ktorý sa vyrába z dreva aj z drevného vlákna.

 • Zaujímavosťou je, že je stlačený a lepený do pevnej konzistentnej dosky. Ľudovo je tento materiál známy aj pod označeným MDF. Jednoducho povedané: je to drevotriesková doska. Pre detailistov, označenie MDF je z angličtiny a znamená: Medium Density Fiberboard.
 • Kompaktné dosky sa vyrábajú tak, že sa drevo alebo drevné vlákno rozdrví na malé častice. Tie sa potom zmiešajú s lepidlom a vplyvom vysokého tlaku a teploty sa stlačia do dosky. Presne takto potom vzniká doska s veľmi pevnou a hladkou povrchovou vrstvou.
 • Je dôležité vedieť, že práve kompaktné dosky majú strednú hustotu. Vďaka tomu nie sú také ťažké ako niektoré druhy drevených dosiek. Stále si však udržiavajú svoju pevnosť a stálosť.
 • Využitie tohto materiálu je častokrát v stolárstve aj v drevárstve.
 • Z kompaktných dosiek sa vyrába nábytok, obklady stien, podláh a ďalších doplnkov v interiéroch.
 •  Výbornou vlastnosťou kompaktných dosiek je fakt, že sú ľahko tvarovateľné a pomerne jednoducho sa s nimi ďalej pracuje pri výrobe nábytku nielen na mieru.
 • Mimochodom, majú hladký povrch, vďaka čomu je kompaktná doska vhodná na lakovú povrchovú úpravu a aj obklady.
 • Veľmi dobrou správou je, že kompaktné dosky sú cenovo dostupnejšie.
Ako využiť kompaktnú dosku vo vašom interiéri

Túžite po zmene vo vašom interiéri? Kompaktná doska by mohla byť vašim optimálnym riešením.

Tu je celkom 10 kreatívnych tipov, ktoré by sa vám mohli hodiť. Nech sa páči, inšpirujte sa možnosťami, ktoré tento materiál pre váš interiér snov ponúka.

 1. Moderný Nábytok: Vytvorte si vlastné moderné kúsky nábytku, ako sú stoly, stoličky, a regále s kompaktnou doskou pre jedinečný dizajn.
 2. Obklady a steny: Použite kompaktné dosky na obklady stien pre štýlový a elegantný vzhľad vášho interiéru.
 3. Podlahy s dlhodobou hodnotou: Zvoľte kompaktnú dosku na podlahy, ktoré sú odolné a krásne a vydržia dlho.
 4. Kuchynské linky: Predstavte si svoju novú kuchyňu z kompaktných dosiek pre štýlový a funkčný priestor. Jednoduchá montáž a toľko variácií dekorov a štýlov. Výber je len na vás.
 5. Terasy a balkóny: Vytvorte si vonkajší raj s kompaktnými doskami na terase alebo balkóne, ktoré odolajú poveternostným podmienkam. Áno, aj to je možné.
 6. Interiérové dekorácie: Vytvorte si vlastné umelecké diela, zrkadlá a dekorácie s kompaktnou doskou pre originálny interiérový štýl.
 7. Ideálne pracovné prostredie: Pracujete z domu? Váš pracovný kútik by vás mal vo vašej práci inšpirovať a mal by spĺňať vašu predstavu. Využite kompaktnú dosku pre prispôsobené pracovné stoly a úložné priestory a budete prekvapený možnosťami.
 8. Stropné dizajny: Experimentujte so stropnými dizajnmi a zvýraznite svoj priestor pomocou kompaktných dosiek.
 9. Zvukové povrchy: Vytvorte si zvukové povrchy s kompaktnou doskou na lepšiu akustiku vo vašom interiéri. Pomôžu ako vhodný podklad na ktorý sa pohodlne dajú naliepať zvukovo-izolačné panely.

Potrebujete sa viac zorientovať v možnostiach a zasekli ste sa?

Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás ešte dnes a my vám radi ukážeme, ako vytvoriť váš domov na miesto, kde sa budete cítiť naozaj príjemne. Od návrhu, výrobu až po montáž u vás doma. V Lignis dostanete všetko pod jednou strechou.  Samozrejmosťou sú aj tieto služby na mieru:

Máte otázky? Kontaktujte nás .

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna