Praktické tipy, ako využiť priestor pod schodiskom na maximum

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Už dlho si lámete hlavu nad tým, ako čo najefektívnejšie využiť hluchý priestor pod vašim schodiskom tak, aby z tohto bol nielen funkčný a inšpirujúci priestor? Máme pre vás pár vychytávok a jednoduchých tipov, s ktorými hravo zvládnete aj túto výzvu.

Priestor pod vašim schodiskom býva často nevyužitý, ale radi vás presvedčíme o opaku. Tento priestor môže byť kreatívnym zdrojom nápadov a funkčných riešení, ktoré by ste nečakali. Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Ideálne úložné priestory

Toto je mimoriadne funkčné riešenie, ako vyťažiť z priestoru pod schodiskom maximum. Úložné priestory sa priam núkajú svojou variabilitou. Zariadiť tento priestor nie je žiadna skúška z jadrovej fyziky. Stačí vám len:

 • trocha invencie
 • pár šikovných rúk
 • kreativitu
 • šikovného interiérového dizajnéra, ktorý vám pomôže s návrhom

Dobrá rada: Dbajte na to, aby vám nechýbali organizéri a praktické úložné riešenia. Vďaka nim budete mať všetko nielenže na dosah roky, ale vaše šanóny a dokumenty budú perfektne zorganizované a vždy na svojom mieste.

Každá vec bude mať svoje miesto  – od hračiek, kníh po športové potreby či sezónného oblečenia.

Top odporúčanie: Veľmi lukratívnym riešením je mať v tomto priestore aj šatník. Nikomu nebude zavadzať a vy ho máte vždy na dosah ruky.

Vytvorte si svoj pracovný kútik

Ak potrebujete pracovať či študovať z domu a nemáte pracovňu, priestor pod schodiskom je dobrá voľba. Home-office, alebo práca z domu, je realita aj týchto dní, nielen v čase neslávnej pandémie. Mnoho ľudí pracuje z domu a ak aj vy patríte k tejto skupine, poradíme vám ako si vytvoriť svoj ideálny pracovný kútik. Stačí aj 5 metrov štvorcových, ktoré však budú efektívne využité.

 Takéto riešenia sú ideálne hlavne pre menšie byty, alebo domy s menšou úžitkovou plochou, kde sa už pracovňa do projektu jednoducho nezmestila.   

Tu je pár tipov, ako si vytvoriť svoj pracovný kútik snov:

 • Vyberte vhodný nábytok. Dbajte na jeho funkčnosť a rozmery. Pohodlná stolička a ergonomický stôl s dostatkom úložných riešení, je základ.
 • Fokusujte sa radšej na kompaktné a funkčné kúsky nábytku, ktoré budú prispôsobené vašim pracovným potrebám.
 • Nepodceňte osvetlenie, pretože pod schodiskom je málo denného svetla. Nebojte sa byť kreatívni a pokojne využite rôzne svietidlá, lampy aj bodové svetlá tak, aby intenzita osvetlenia bola dokonale prispôsobená vašim potrebám. Dobré osvetlenie totiž dokáže pozitívne stimulovať mozog a vám pomôže dosiahnuť vyššiu produktivitu.  
 • Priestoru pod schodiskom nie je na rozdávanie, preto skúste využiť každý centimeter a optimalizujte svoj úložný priestor.
  Ako? Napríklad pod stolom aj v jeho tesnej blízkosti. Poriadok a dobrú organizáciu si zabezpečíte vďaka organizérom, regálmi a poličkami. Vyberajte múdro a precízne. Inštalácia poličiek, zásuviek alebo regálov, vám pomôže usporiadať a udržať pracovný priestor dokonale organizovaný.
 • Vytvorte si funkčnú pracovnú plochu a už pri výbere vhodného pracovného stola zvážte, či budete mať dostatok miesta na písanie, kreslenie alebo prácu s dokumentami.
 • A ešte drobná rada. Toto je váš priestor. Pridajte do tohto priestoru všetko to, čo vás vystihuje. Fotky, inšpiratívne obrázky, alebo motivačné citáty.  Aj toto je totiž spôsob, ako si vytvoriť príjemné a inšpiratívne prostredie, ktoré bude pre vás motivujúce.

Relaxačný kútik pod schodiskom? A prečo nie?

Nikde nie je napísané, že relaxačné kreslo má byť iba v obývačke. Nemusí byť tak preplnená a pokojne umiestnite svojho obľúbeného „ušiaka“ do priestoru pod schodiskom. Pridajte k nemu dekoratívny konzolový stolík a nezabudnite na dobré osvetlenie, aby sa vám dobre čítala kniha. A mimochodom. Tento priestor môže byť aj skvelou zónou pre domáce kino alebo hernú miestnosť.

Hľadáte profesionálne riešenie priestoru pod schodiskom?

Ak sa rozhodnete využiť potenciál priestoru pod schodiskom, ale neviete si predstaviť ako začať a aké riešenia zvoliť, neváhajte nás kontaktovať. V LIGNIS-e ste na správnej adrese, pretože tu dostanete  všetko pod jednou strechou. Od návrhu až po realizáciu. Inštalácia je samozrejmosť. Radi pomôžeme aj vám zrealizovať vaše nápady a vytvoriť funkčný a esteticky príjemný priestor pod schodiskom.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna