Šatník na mieru: Objavte nekonečné variácie, ktoré potešia aj vašu peňaženku

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Zaberajú vám rozsiahle skriňové zostavy väčšiu časť vášho bytu a túžite mať všetky veci kompaktne v jednej miestnosti? Máte len pár štvorcových metrov a neviete si to predstaviť? Efektne navrhnutý šatník s dobrou organizáciou políc a vnútorného vybavenia, ktorý navyše aj dobre vyzerá, už nemusí byť len vzdialeným snom. Dá sa to aj na 5m2.

Šatník – raj pre všetky ženy

Šatníková miestnosť, alebo samostatný šatník, je snom väčšiny žien. Dokonale zorganizované police a všetko pekne na svojom mieste. Pri pohľade na takýto dobre zorganizovaný šatník sa ráno pred zrkadlom omnoho jednoduchšie rozhodnete, čo si na seba oblečiete. Pravda je však taká, že vo väčšine bytov sa zápasí o každý centimeter a veľké stenové zostavy nemusia vôbec lahodiť oku, ak ešte navyše aj zavadzajú. Celý byt totiž pôsobí preplneným dojmom z toľkého nábytku. Hovorí sa, že kto hľadá spôsob, nájde ho. Niekoľko dobrých tipov ako na praktický šatník aj v malom byte nájdete tu.

Aj vy môžete mať originálnu šatníkovú miestnosť. Konečne bude všetko na svojom mieste.

Máte na výber tri možnosti – samostatný šatník, šatník, ktorému vyčleníte časť vo väčšej miestnosti alebo šatníkovú skriňu.  Nároky na uskladnenie oblečenia, doplnkov a sezónneho oblečenia sú individuálne. Ak však máte napríklad deti, rozhodnutie musí byť o to dômyselnejšie.

Šatník

Ide o samostatný priestor, ktorý nemusí byť vôbec o veľkosti garsónky, pokojne stačí aj 5m2. Nové projekty bytov alebo rodinných domov v pôdorysných riešeniach zohľadňujú túto požiadavku. Ideálne umiestnenie šatníka je pri rodičovskej spálni, alebo aj v chodbe či pri detskej izbe. Ak už máte deti, odporúčame vám zvážiť dva takéto šatníky. Je to omnoho praktickejšie, keď bude jeden šatník rodičovský a ten druhý zas pre vaše deti.

Šatník, ktorý je súčasťou miestnosti

V tomto prípade je vhodné vybrať väčšiu miestnosť. Veľmi praktickým tvarom takéhoto šatníka v miestnosti je podlhovastý, štvorcový či „elkový“ tvar. Čo je však zásadné je dômyselný úložný priestor s praktickými riešeniami, ktoré potešia svojou prehľadnosťou. Vďaka tomu tak vždy budete mať poruke presne to, čo potrebujete a ušetríte si veľa času zbytočným hľadaním. Je tiež dobré vedieť, že policové systémy sú buď hlbšie, ktoré sú ideálne na vešanie, alebo plytšie. Práve tie vám dobre poslúžia na skladané oblečenie. Popredný slovenský výrobca nábytku na mieru Lignis radí, že pomer takýchto políc by mal byť 50 na 50. Pozornosť by ste mali venovať aj zásuvkám a nepodceniť výber kvalitného kovania, šatníkovej tyče, veľmi praktické sú aj výsuvné vešiaky na nohavice, kravaty či šatky. Vyskúšajte aj výsuvné drôtené koše a špeciálne zásuvky na bielizeň. Všetko tak budete mať perfektne zorganizované. Presne ako od Marie Kondo.

Šatníková skriňa, ktorá splynie s interiérom

Ideálnou voľbou pri malých priestoroch v bytoch, kedy je problém mať osobitný šatník pre deti aj rodičov, je šatníková skriňa. Vybrať si môžete z pestrej škály materiálov a farieb, vďaka čomu takáto vstavaná skriňa splynie so stenou. Nebude pôsobiť rušivo a bude tvoriť prirodzenú súčasťou celého priestoru bez toho, aby ho narúšala a pútala pozornosť. Nebojte sa umiestniť takúto skriňu v zabudnutom rohu, alebo ak máte atypický priestor v podkroví. Aj atypické skrine zhotovené na mieru a za dobrú cenu vyrobia pre vás šikovné ruky majstrov stolárov z Lignis. Inšpirovať sa môžete aj tu, alebo navštívte náš showroom v Lieskovci pri Zvolene.

S požiadavkami sa môžete obrátiť aj na nášho profesionálneho interiérového dizajnéra.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna