Objavte tajomstvá dokonalých kuchýň a obývačiek

Odborná konzultácia

Grafický design a vizualizácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

LIGNIS Zvolen – Výroba nábytku a návrh interiéru

LIGNIS Zvolen

Výroba nábytku a návrh interiéru

Grafický design a vizualizácia

Odborná konzultácia

Výroba nábytku na mieru

Kvalitné materiály a spracovanie

Kuchyňa a obývačka sú srdcom vášho domova. Ale viete ako z nich vytvoriť skutočnú oázu pokoja? Presne takú, kde bude vašej rodine aj návštevám, ktoré k vám prídu mimoriadne dobre? Možno sa vám hodia tieto praktické riešenia pre vašu dokonalú obývačku s kuchyňou, kde sú v hlavnej úlohe práve detaily.

Ak hľadáte inšpiratívne kuchynské riešenia, práve ste ich našli.

A to nie je všetko. S dobrými radami a tipmi ešte nekončíme.  Poradíme vám, ako zariadiť obývačku, ktorá doslova vašej návšteve vyrazí dych! Nechajte sa inšpirovať a vytvorte si domov snov.

Praktický trik na zútulnenie interiéru

Veľmi užitočným tipom na zútulnenie vášho interiéru v dennej aj nočnej zóne, ktorý nezaťaží vašu peňaženku, sú tapety. Nielenže dajú interiéru  špecifický šmrnc, ale dokážu parádne zónovať aj zútulňovať váš byt. V obývačke dokážu napríklad vhodne zvolené tapety vniesť prvok luxusu a útulnosti na počkanie.

Vytvorte u vás doma priestor pre všetkých!

Kuchyňa a obývačka sú srdcom každého interiéru, o to viac, ak sú prepojené a tvoria aktívnu dennú časť vášho domova. Mimochodom, vedeli ste že, sú aj miestom, kde sa vytvárajú spomienky? A nielen to. Je to miesto, kde sa stretáva celá rodina aj vaši priatelia – dajte si preto mimoriadne záležať na detailoch, lebo tie sú často rozhodujúce. Tu je niekoľko praktických rád, ako si môžete aj vy vytvoriť tento priestor harmonicky, štýlovo a s gráciou bez veľkej námahy. Poďme na to!

1. Pohrajte sa s farbami. Vášmu interiéru dajú šťavu

Farby a vzory vytvárajú špecifickú atmosféru v miestnosti. Nebojte sa experimentovať s rôznymi odtieňmi a kombináciami farieb, aby ste vytvorili živý a zaujímavý vizuálny dojem.

Farebnosť je pestrá a môžu vám v tom pomôcť aj drobnosti, ktoré môžete obmieňať podľa nálady či ročného obdobia. Medzi vhodne zvolené doplnky patria:

  • vankúše
  • závesy
  • koberce
  • svietniky
  • úložné boxy, koše
  • farebný keramický kvetináč
  • taburetky

2. Rozhodujú detaily

Áno, sú to práve detaily, ktoré môžu byť rozhodujúce z celkového dojmu kuchyne a obývačky. S citom umiestnené dekoratívne prvky, ako napríklad umelecké diela, rastliny, knihy alebo osobné predmety, pridávajú do miestnosti váš jedinečný štýl, charakter a osobnosť.

3. Vyberte to správne osvetlenie

Osvetlenie je kľúčovým prvkom hlavne v obývačke. Využite čo najviac denného svetla a pustite ho do miestnosti cez svetlé závesy.

Keď zvažujete osvetlenie, na výber je viacero možností.

  • Ideálne je zvoliť jemnejšie tlmené svetlo, ale pokojne zvážte aj kombináciu priameho a nepriameho osvetlenia.
  • Mimochodom, vhodne zvolená farebná kombinácia lustrov či lámp tiež vytvára atmosféru.
  • Dobrou voľbou je aj visiaca lampa nad kuchynským stolom. Nielenže to dobre vyzerá, ale je to aj veľmi praktické.

4. Usporiadajte priestor inteligentne

Ak máte obývačku s obmedzeným priestorom, nezúfajte. Existuje mnoho praktických riešení, ako využiť každý voľný centimeter. Zvážte napríklad výber nábytku s úložným priestorom, skladacie stolíky alebo police na stenu. Týmto spôsobom získate viac miesta na uskladnenie vecí a vytvoríte dojem priestrannejšej obývačky.

5. Vytvorte si pohodlné zóny

Obývačka by mala mať rôzne pohodlné zóny pre oddych a relax. Dajte si záležať na výber kvalitnej sedacej súpravy, pohodlných kresiel, kde sa vám bude dobre čítať kniha a nezabudnite ani na konzolové stolíky, ktoré zas ukryjú všetky drobnosti.  Pri umiestňovaní nábytku pamätajte na to, aby  ste mali vždy dostatok miesta na pohodlné sedenie a relax pri čítaní, rozhovoroch či pri sledovaní televízie.

Potrebujete ešte viac inšpirácie?

Nezabudnite, že kuchyňa a obývačka sú miestami, kde sa rodia nezabudnuteľné zážitky, a preto si zaslúžia byť vytvorené s láskou a starostlivosťou. Ak pri tom všetkom potrebujete ešte viac inšpirácie či praktickej pomoci, neváhajte sa na nás obrátiť. Vo výrobe nábytku na mieru aj interiérovom dizajne sme doma.

Ozvite sa nám a radi vás o tom presvedčíme.

Viac z nášho blogu

Kontaktujte nás

Neváhajte nás osloviť so záujmom o spoluprácu

Zavolajte nám

Naše Kontakty

"

S kuchynskou linkou a nábytkom od firmy Lignis sme nadmieru spokojní, príjemná komunikácia, nábytok bol dodaný v termíne. Všetko bolo urobené kvalitne, podľa nášho očakávania a predstáv. Pri zariaďovaní našej domácnosti v budúcnosti sa určite opäť obrátime na Vašu firmu. Odporúčame.

Ivana

Zakaždým som bola veľmi spokojná s prístupom, pomocou pri výbere a precíznou prácou. Majitelia a zamestnanci vždy ochotní, presní, spoľahliví a usmievaví. Vždy dotiahli svoju prácu do detailov a veľakrát pomohli aj nad rámec ich povinností. Odporúčam.

Michaela

Nábytok vyrobený vo firme Lignis je veľmi kvalitný. Robia pekné vizualizácie, vedia dobre poradiť. Naša firma má od tejto firmy zariadené už viaceré predajne. Robili nám pulty do Priora vo Zvolene. Výklad v Priore v B.Bystrici. A teraz novú predajňu so šperkami v Košiciach. Ak budeme zariaďovať novú predajňu určite si dáme vyrábať nábytok vo firme Lignis. Majú výborný prístup a sú maximálne ochotní.

Renáta Drugdová, konateľka, SILVERIA, spol. s r.o.

O výbere správnej firmy na nábytok do bytu sme uvažovali dlhšie, no keď sme s manželkou navštívili sídlo Lignis, boli sme hneď rozhodnuti a uchvatení. Veľká profesionalita, príjemní ľudia, super prístup a výsledok naozaj stál zato! Montážnici rovnako na 1*. Vrelo odporúčame!

Erik

Spoločnosť môžem odporučiť, nakoľko už od začiatku komunikácie sa jednalo o profesionalizmus a zároveň ľudský prístup s pochopením požiadaviek zákazníka. Páčilo sa mi, že som mohla svoju predstavu o šatníku konzultovať s dizajnérkou, ktorá si vypočula si moju predstavu. Po osobnej konzultácii mi poslala nákres šatníka. Po doladení detailov sa začala výroba. Realita je ešte krajšia ako moja predstava a aj do budúcnosti oslovím spoločnosť LIGNIS na ďalšiu zákazku.

Anna